Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » JBL Manado talajt hányszor...

JBL Manado talajt hányszor kell átmosni? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Már többször átmostam és egy hete áztatom de még mindig van benne olyan finom por amit egy Cory is simán felkavarna.

10 literből 4 liter csak finom por amit nem tudom mennyire jó ötlet bele tenni az akváriumba.

Tápgolyót is tennék a növényeknek a talajba de félek, hogy hamar kitúrják.


2014. márc. 28. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Hát igen, ez elég nagy paradoxon.

Nem igazán kell átmosni, mert könnyen összetörik. Neked már össze is tört, azért annyi benne a finom por.

De mindegy is, a coryk amúgy is összetörték volna, csak lassabban.

És igen jól látod, könnyedén felkavarják, összetörik, és kitúrnak mindenféle tápot.


És itt jön a csavar a történetbe, amit a gyártó természetesen nem hangoztat, hogy ez a talaj egyáltalán nem használható semmiféle talajlakóhoz, még kevésbé turkálósokhoz sem, corykkal meg pláne nem kompatibilis.


Mint ahogy a legtöbb égetett agyag aljzat se használható.

Vannak keményebbek, (a jbl a leggyengébb) és vannak kevésbé turkáló aljzatlakók, tehát létezik olyan kombináció, amivel akár szerencséd is lehet, de hosszú távon úgyis tönkre teszik.


Ez egyébként egy óriási rés a piacon, gyakorlatilag nem létezik olyan profi növényes aljzat, amihez bátran lehet bármilyen turkálós aljzatlakót tenni.

2014. márc. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 csejani ***** válasza:
33%
Én 25 liter manadot gyakorlatilag teaszűrővel átszitáltam így csak a nagyobb szemcseméretű maradt meg babra munka volt de megérte így nem maradt por az aljzatban.
2014. márc. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát én is átszűrtem elsőnek durva majd finomabb szűrővel és elég sokkoló, hogy majdnem a fele haasználhatatlan.
2014. márc. 28. 22:53
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy ebben az akváriumban egyelőre nincs cory csak garnéla és maláj tornyosok fogják túrni a talajt de a csigákon még agyalok mert így is túlságosan eszaporodtak már a régi talajban.
2014. márc. 28. 22:55
 5/9 Platypus ***** válasza:
63%

Első, a gyártó vagy teljesen lecserélte a terméket az utóbbi években, vagy te kevered valamivel. A manado a létező legkeményebb agyag talaj. Konkrétan égetett cserép keménységű, állagra köze sincs az amazonia féle kézzel szétnyomható cuccokhoz. Ha a zacskó fele por, azt a gyártó ronthatta el, de a kész manadot összetöréséhez kalapács kell. És a talajtúró halak sem ártanak neki.


Kérdező, a helyedben beraknám így az akváriumba, és naponta mosnám a szűrőt az első héten. Valószínűleg megoldja a gondot. Nálam nem volt látható mennyiségű por a friss talajban, de a mosás örökké tartott, és még így is tiszta por volt az akvárium kezdetben. Naponta le kellett porolni a növényeket. Aztán idővel kitisztult vagy leülepedett a legaljára vagy valami ilyesmi, mert pár hónap után már a talajporszívózáskor sem volt porfelhő.

2014. márc. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem nagyon értem én sem ezt az egészet, a manado nagyon kemény, páncélos harcsáknak ideális, az apró lekeveredik alulra tökéletes a növények gyökeredéséhez.


Semmi rosta ilyesmi nem kell.


Beáztatom 1-2 hétre egy vödörben, leöntöm róla a vizet néha, fölöntöm, néha megkeverem.


Ha működő akva van akkor egy zacskóban be tudom tenni simán.


Az utóbbi években jó 150 litert használtam fel, abból ha 3-4 liter lett kuka akkor sokat mondok.


A többi ami tiszta volt jelenleg is használatban van, van olyan, hogy beletúrok, igazgatom, semmi felkeveredés nincs.


Az egyik strapabíróbb és legkeményebb talaj.

Kell 1-2 hét amíg beáll rendesen de utána 100%-ig tökéletes nagyon hosszú távon.


Betölteni példa így: [link]


Kicsit elcsesztem, abszolutista nem szokott felkeveredni, a beöntésre normál körülmények között 20-30 perc a felkeveredés a zacskóban marad, a levegő felhajtja.

2014. márc. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Tehát a finom por is mehet, lekeveredik alulra, a legtökéletesebb talaj ami létezik ajzat lakóknak, van egy 12 cm re megnőtt harcsám az kb 2.5 cm-t bele tud fejelni, semmi szag, felkeveredés, nincs soha, tökéletes nekik.

Sódernél lehet már felbukott volna az egész akva ha egy ekkora hal beletúr, szaga is lenne a víznek rendesen.

2014. márc. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Majdnem az összes talajt beleraktam az akváriumba zacskós módszerrel. Meglepően tiszta a víz. Növényeket is raktam bele tápgolyókkal. Kíváncsian várom, hogy megmaradnak e. A halakkal és garnélákkal még várok pár hetet. Jobb a Manado mint vártam. Egyelőre csak a gyári belső szűrő üzemel majd hétvégén beállítom a külsőt is.

2014. ápr. 3. 10:56
 9/9 anonim ***** válasza:

"Majdnem az összes talajt beleraktam az akváriumba zacskós módszerrel. Meglepően tiszta a víz."


B.szh.tja aki lepontozott:) Örülök hogy sikerült betenni felkeveredés nélkül.

2014. ápr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!