Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Édesvízi akvárium sózása?...

Édesvízi akvárium sózása? (Nitrátmérgezésre gyanakszom)

Figyelt kérdés

Azt hiszem nitrátmérgezéses az egyik guppim. Csinálátam részleges vízcserét (egyéb elfoglaltságok miatt 2 napot késtem vele :( ), remélem még megmenthető. Tegnap még boldogan úszkált, ma etetés után viszont meghajolva, alig mozogva, szaporán lélegezve feküdt az aljzaton. A vízcsere után talán kicsit élénkebb lett, de még mindig nagyon-nagyon rosszul néz ki. A múlt héten két növényt is kivettem az akváriumból, és még nem vettem helyettük másikat, de az is tervben van.

Olvastam, hogy a víz sózása segíthet, de neonhalaim is vannak, nem tudom, őket nem-e zavarná. mi a véleményetek, érdemes sózni?



2014. márc. 31. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
A neonhalaid jól vannak? Mert, ha igen, akkor az nem nitrátmérgezés. A guppi az egyik legellenállóbb fajta. Ahhoz brutálisan szennyezettnek kell lennie egy akváriumnak, hogy a guppi nitrátmérgezésben elpusztuljon.
2014. ápr. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
A sózás nem segít a kialakult nitrátmérgezésen. Csak ha már előtte is kapta, de akkor már egyszerűbb magát a nitrátmérgezést megelőzni. De úgy egyébként sem nitrátmérgezésnek hangzik a dolog, már csak a 2 napos elmaradás miatt sem. Ha a víz annyira terhelt, hogy 2 nap bajt okozzon, akkor a nitrát lenne a legkisebb probléma. Előbb lenne minden baj az ammóniával például.
2014. ápr. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A neonok nem bírják a sót, inkább kevesebb hal kéne az akváriumba. Ez úgy hangzik, mintha túl lenne telepítve.
2014. ápr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pendulum92 ***** válasza:

A sózás nem jó ötlet, a nátriumot nem szeretik a növények.


Inkább növeld a fényt, esetleg tegyél több növényt, vagy használj növényes szűrést, ha érdekel írok róla bővebben.


Vagy a legmacerásabb megoldás a sűrűbb vízcsere.

2014. ápr. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. most azt olvastam, hogy a vízcserét érdemes desztillált vízzel végezni, szerintetek ebben van valami?
2014. ápr. 1. 21:34
 6/7 A kérdező kommentje:
És persze a növényes szűrés is érdekelne :)
2014. ápr. 1. 21:35
 7/7 Pendulum92 ***** válasza:

"Köszönöm a válaszokat. most azt olvastam, hogy a vízcserét érdemes desztillált vízzel végezni, szerintetek ebben van valami?"


Egyes akvakertészek szokták így, de ott az aljzat általában felkeményíti egy kicsit a vizet, de én akkor sem javaslom. A vízbe kell valamennyi puffer, különben a pH olyan lesz, mint egy jojó, ami az élőlényeket elpusztítja.


Ha lágyítani akarsz felesbe, 1/3,ba menjen csapvíz is.


Növényes szűrésről: [link]

2014. ápr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!