Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő hogy működik?

HJanosz kérdése:

Külső szűrő hogy működik?

Figyelt kérdés
Van egy problémám amiben segítséget kérnék.most vettem egy új akváriumot és kaptam hozzá egy külső szűrőt össze raktam minden és forgatja is a vizet minden jó ,de ez nem levegőztető is? Vagy hogy tudom elérni hogy buborékot fújon vagy ennek nem kell még nem volt ilyenem csak belső és az fújta a buborékokat.Köszi

2014. ápr. 5. 14:07
 1/5 Pendulum92 ***** válasza:
A buborék csak dísz, a felszínen oldódik be a legtöbb levegő, ezért elég annak fodroztatása is.
2014. ápr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pendulum92 ***** válasza:
Amúgy a külsőkhöz nem szokott tartozni tudtommal levegőszívó.
2014. ápr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell hogy buborékot is fújjon, teljesen fölösleges.

Úgy kell beállítani a kiáramló víz irányát, hogy kicsit felfelé is menjen, és így az áramlás megtartása mellett erősen fodrozza a vízfelszínt.

Az pont elég az O2 beoldáshoz, annál többre a buborék se képes.

Ezt esőztetővel is meg lehet csinálni, azt is a víz alá kell tenni 1-2 cm-re, és kicsit felfelé állítani a lyukakat.


Elérni pedig ugyanúgy lehet a buborékolást, ahogy a belsőknél megcsinálják gyárilag.

Ami visszajön az akváriumba víz, annak a csövére kel fúrni egy pici lyukat, ebbe beragasztani egy kis átmérőjű csövet, aminek a végét fel kell emelni jóval a vízfelszín fölé.

De elég fölösleges munka.

2014. ápr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi akkor elég ha csak fodrozódik a víz az meg van.még egyszer köszi
2014. ápr. 5. 16:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Tök felesleges a bubizás, ha egy kicsit mozog a vízfelszín, az elég :)
2014. ápr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!