Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » CPO rák vedlési gondok. Tudok...

MCsperX kérdése:

CPO rák vedlési gondok. Tudok neki segíteni?

Figyelt kérdés

Az egyik CPO-m elkezdett vedleni, szerintem túl korán, ezért gondok vannak. Azért gondolom, hogy korán, mert az előző két vedlés között kb. 1,5 hónap telt el, most meg alig több, mint két hét. A másik rákkal egy napon vedlettek le a múltkor, és a másik semmi jelét nem mutatja, hogy vedleni akarna. (kb. egyidősek, úgy nagyjából 5 vedlésen vannak túl, problémamentesen) Eddig azért láttam rajtuk, ha vedleni akarnak, mert előtte már napokkal elment a bátorságuk. MOst viszont semmi előjel nem volt, csak délután látom, hogy a hátán fekszik. A portohát fedő lemez, meg a fejtort fedő lemez már lejött, viszont a lábairól nem tudja lerázni, és csak kínlódik. Azt olvastam, hogy ha vedlés közben megzavarjuk, elpusztulhat, de nagyon rossz nézni, ahogy kínlódik. Ráadásul az én CPO-im nem szoktak vedléskor elbújni, pedig van kettőjüknek négy bujkáló is, úyhogy ott fekszik kiszolgáltatva a kavicson. A másik CPO elég agresszíven csipkedi, amikor odamegy mellé. Persze elzavarom onnan, de örökké nem állhatok az akvárium mellett.

Ez a kis szerencsétlen egyszer már csinált ilyet (elbénázott vedlés), akkor az egyik oldalon három lába is leszakadt, alig bírt járni a következő vedlésig.Akkor is ez volt, hogy a vedlés után alig több, mint egy héttel újra vedlett.


Szerintetek megpróbáljak segíteni neki? Pl. kiveszem az akváriumból, és mondjuk egy fogpiszkálóval lehúzom róla a régi páncélját. Már ha ez egyáltalán kivitelezhető.


2014. ápr. 6. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne erőltesd a vedlést!

És a régi páncélt is hagyd ott, ha már vedlett!!

2014. ápr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A csipkelődős rákot betehetnéd egy ikráztató hálóba, amit az akvárium belsejére akasztasz:

[link]

2014. ápr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Sajnos kimúlt :-(

A lábairól nem tudta lerúgni a páncélt, és így elég kiszolgáltatott volt, csak feküdt. Este a másik rák levágta az ollóit, adtam neki egy rákkarikát, akkor otthagyta és inkább evett. Reggel ugyanúgy feküdt, ahogy este volt, ezért megpróbáltam egy csipesszel lehúzogatni a lábairól a páncélmaradványokat. Úgy nagyjából sikerült kiszabadítani. Még élt, amikor visszatettem az akváriumba. Tudom, hogy nem lett volna szabad piszkálni, de így is elpusztult volna, és meg kellett próbálnom, hátha tudok rajta segíteni.

Mire a munkából hazajöttem, már nem élt, viszont a másik rák a hátsó kettő kivételével az összes lábát levágta, még a szájánál levő apró kis karokat is lemetszette. Remélem akkor már nem élt...Sajnos elkülöníteni nem tudtam őket.

2014. ápr. 7. 19:38
 4/4 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem egy ilyen ikrázóháló nem sokat ért volna, simán kimászna belőle.
2014. ápr. 8. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!