Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tetratec ex1200 süvítő hang?

Tetratec ex1200 süvítő hang?

Figyelt kérdés
Üdv! Tegnap üzemeltem be új aksimat teljesen új tetra szűrőmmel, ami üzemel is szépen de egyszer csak hajnal tájt arra keltem, hogy elég idegesítően süvít! Ha lejjebb veszem az áramlást akkor nem süvít. Reggel megvizslattam és ha az esőztető utolsó lyukát befogom akkor nagyjából elhagyja(az esőztető 1 egész és egy kb fél darabból áll mert így adja ki a hosszt keresztbe). Órákig nem csinálta csak kb 10óra járatás után kezdte! Tippek? Köszi!

2014. ápr. 10. 07:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy levegő tuti nincs benne csak az első 1-2 percben volt de azt némi billegtetéssel kidolgozta! Egyébként halkabb működésre számítottam mert búg szépen pedig 2 réteg polifoam is van alatta így is csukott szekrényajtónál méterekre is hallani de gondolom ez normális egy ekkora szűrőnél?!
2014. ápr. 10. 07:48
 2/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy sokan hangtalannak mondják ezt a szűrőt, szerintem nekik gond van a hallásukkal. :D

A süvítés nem tudom mi lehet, de az alaphangja nálam is hangos, hangosabb mint a hasonló teljesítményű Atman szűrő.

Ha még egy "lyuknyit" levágnál az esőztetőből, az nem lenne jó?

2014. ápr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem más, Eheim szűrőim vannak. Azért vettem ezt, mert azt mondták rá, hogy hangtalanok. Hát ahhoz képest búgnak ezek is rendesen.
2014. ápr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen kicsit hangosabb mint amire számítottam de végül is nem vészes mert nem abban e helységben alszom, de ez a fütyülés megőrít! Várok szerintem még egy kicsit aztán ha nem lesz jó vágok belőle hátha úgy jó lesz! Csak az az érdekes, hogy pár óra múlva kezdte csak el! Köszi a válaszokat! Azért ha van aki járt már így kérem jelezze!
2014. ápr. 10. 09:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is hangos volt anno az Atman Cf-em amikor beüzemeltem aztán egy-két hét alatt elhalkult vagy csak hozzászoktam. Az biztos hogy egyik szűrő sem teljesen hangtalan csak van halkabb és hangosabb ennyi a különbség. Adj neki egy kis időt ha nem folyik, zörög és van áramlás akkor nagy baj nem lehet. Szerényben érdemes tárolni ahol szivacsot vagy hungarocellt rakhatsz a bútorlapokra körbe és máris halkabb lesz.

Vettem egy Eheim Classic 2211-et az kicsit búgós hangot ad de a nem zavaró.

2014. ápr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
Nekem csak és kizárólag akkor visított a tetrám, amikor levegő került bele és éppen dolgozta kifelé.
2014. ápr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:

Érdekes. Nekem is vannak Tetráim, és teljesen mindegy, milyen esőztetőt rakok rá, csendben van. Szerintem döntsd meg mégjobban.


Az 1200-as alatt nekem is van polifoam, úgy jó. Ha zavaróan búg, akkor már az elhelyezés vagy bútor a bűnös, ami valami módon felerősíti a hangját. Nálam kellemes hangja van.


#2: nekem jó a hallásom, és az EX700-am például nyitott ajtóval is hangtalan, pedig kifejezetten háklis vagyok a hangos szűrőre. Az EX1200 persze búg egy kicsit, én is raktam alá polifoamot. Viszont jó, ha tudod, hogy egy ilyen Tetra motorja legalább 30 százalékkal erősebb, mint egy hasonló teljesítményű Atman. Lehet, hogy keveset írtam.

2014. ápr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megoldódott a fütyülés, elhagyta magától! A vizem viszont feltöltés óta opálos és így 2nap elteltével sem lett jobb. Megoldódik idővel szerintetek?
2014. ápr. 11. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!