Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nyasszai karcsúsügérről mit...

Nyasszai karcsúsügérről mit kell tudni?

Figyelt kérdés
hogyan szaporodik, hogyan lehet megkülönböztetni a nemeket, mit eszik, stb... segítséééég!!! császársügéreket szerettem volna venni, és a saját és az eladó hibájából karcsúsügéreket vettem...váltig állította az eladó hogy az császár, én meg a végén elhittem neki...teljesen császárra rendezkedtem be megfelelő eleségem sincs a nyasszainak...ja a növényeim ízlenek nekik, szóval amíg el nem fogynak nem fognak éhezni :(((((
2014. ápr. 10. 23:11
 1/4 anonim válasza:
2014. ápr. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 YourDestiny ***** válasza:

Az elongatusnak van több variánsa. A leggyakoribb a Mpanga, ritkábbak a Chewere, Aggressive, Spot, satöbbi alfajok, de bele lehet botlani.


Mpanga hím és nőstény:


[link]


[link]


Látod, hogy a hím élénk, a nőstény fakó színezetű. A gond ott van, hogy ha több hal van egy helyen, csak a domináns, vezérhím fog pompázó színt mutatni, a többi hím fakóbb, vagy teljesen azonos, a nőstényekkel jelentéktelen színt fog mutatni. Ebből adódóan a Mpangánál a megkülönböztetés nem egyszerű, mivel az alapszín egyforma, csak azok intenzivitásán múlik.


Minél több és sárgább, élénkebb az úszókban látható sárga szín, annál tisztább vérvonalból van. Alapjáraton növényevő, a gyomra is az érzékenyebbek közé tartozik, szóval az etetéssel megfontoltan, minőségi kajákkal (fagyasztott malawi mix - esetleg lehet keverni artémiával fele-fele arányban), Hikari Cichlid Excel és Gold a legjobb száraz tápok, alapeleségnek is tökéletes. Olcsóbb megoldás a Sera Flora, de ez esetben a fagyasztott kaját részesítsd előnyben.


Viszonylag agresszív faj, az átlagnál agresszívabb, mármint ami a sügéreket illeti. 250 litertől már tartható.


Röviden ennyi, bár így is hosszúra sikeredett. Az elongatus Chewere az egyik kedvenc sügerem, szóval ez van :)


Ha netán ilyen alfajba botlottál, a nemek megkülönböztetése egyszerű. A hím fekete alapú irizáló kékkel:


[link]


A nőstény szürkés:


[link]


Az aggressive esetében szintén a színek intenzitásán múlik. Színezete hasonlít a Mpangáéra, de a sárga kitöltések teljes mértékben elmaradnak az úszókból.

2014. ápr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél, köszönöm!! Még azt szeretném megkérdezni, hogy a nőstények kisebbek is, vagy ugyanakkorák, mint a hímek?
2014. ápr. 11. 14:32
 4/4 YourDestiny ***** válasza:
Az elongatusnál nem jellemző, hogy a nőstény feltétlenül kisebb maradna. Az átlag mbunás 10-12 centimétert mindketten elérhetik.
2014. ápr. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!