Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lesz baja az akvimnak?

Lesz baja az akvimnak?

Figyelt kérdés
Szerelik az utcàban a vezetékeket ès ma dèlutànig nem lesz àram.A hasznos baktèriumok kipusztulnak ennyi idő alatt?Halaimnsk lesz baja?120l-es növènyes akvi.13 hal van benne +1csiga.
2014. ápr. 11. 07:50
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Nem lesz baja. Nálad mindig áram alatt van minden? Én a szűrőt csak napközben (max 8 órát naponta), a lámpát kb 6 órára kapcsolom be. Igaz 4 halam van 60 literre, és nem túl sötét helyen.
2014. ápr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 YourDestiny ***** válasza:
84%
A második válaszát gondolom nem veszed komolyan, és jól teszed. Egyébként egy-két óránál hosszabb idejű állás soha nem jó. Külső szűrőnél könnyen újraáll a baktériumállomány, belső szűrőnél ez az idő sajnos túl hosszú, ott nem sok minden marad.
2014. ápr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ma 09:11

Remélem csak viccelsz...


Kérdező, a szűrőnek természetesen 0-24 órában mennie kell, de egy jól működő rendszernél nem jelenthet gondot egy néhány órás leállás.

2014. ápr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 YourDestiny ***** válasza:
Most már az első válaszát, mert úgy látom, egyet kimoderáltak. Nem magamra akartam utalni ×D
2014. ápr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Platypus ***** válasza:
Nyilván nem tesz jót a szűrőbaciknak, de egy jól összeállított akváriumot nem visel meg komolyabban egy egyszeri félnapos áramszünet. Ha a növények egészségesek, minden tápanyaggal jól ellátottak, akkor simán eltüntetik azt az ammóniát, amit meghagynak a lábadozó szűrőbacik. Néhány hétig lehetnek problémáid az erősebb alganövekedéssel, de a halakat nem kell féltened.
2014. ápr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat!Kedves első vâlaszolò a szűrőnek MINDIG menni kell!Èjjel is!Azt sajnos nem tudom mennyire jòl működik mert 2 hònapja megy a halak 1 hònapja vannak benne.Csinàlok egy 30%-os vízcserét az segít,hogy ne legyen gâz?Meg arra gondoltam,hogy a szivacsra tennék Sera bacikat!
2014. ápr. 11. 20:49
 7/9 YourDestiny ***** válasza:
Mehet a vízbe Nitrivec, végül úgyis a szivacsban köt ki. A szokásos két vízcsere közé beiktathatsz mégegyet, nem árt. Pár napig kevesebbet etess, vagy csinálhatsz egy-két nap koplaló kúrát.
2014. ápr. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszt!A nitrivec-et inkàbb a szűrőre szoktam tenni mert beopálosítja a vizet és nem tűnik el! :( Akkor ezt meg a vìzcserét megcsinàlom meg kevesebb kaja!
2014. ápr. 12. 05:51
 9/9 YourDestiny ***** válasza:
Fura, én amikor használtam Nivtivecet (most Easy van itthon), pár perc alatt, max. egy óra elteltével azonnal letisztult a víz.
2014. ápr. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!