Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Rovarokat/Legyeket is megeszi...

Árca kérdése:

Rovarokat/Legyeket is megeszi a rák? Milyen környezet jobb számukra?

Figyelt kérdés

A minap vettem 2 darab rákot,szárazföldi rák néven adták.

Az érdekes az volt,hogy rengeteg vízben élltek és kb 5-6 cm szabad helyük volt amire kitudtak mászni.Régebben volt egy ugyan ilyenem 2 évet éllt aztán elpusztult.Akkor húst adtam neki bátran fogyasztotta.Most vettem nekik külön táplálékot de ahogy elnézem a halaknak jobban bejön.Ráolvastam az étrendjükre és elég érdekes.Most nincsnenek kishalaim de ha lesznek 1-2 darabot majd dobok be nekik.Az érdekelne,hogy ha pld fogok nekik pár darab legyet meg e eszik vagy meg se próbáljam?Másik dolog meg,hogy kavicsokat raktam alájuk ugy max 1-2 cm esek elvannak velük de gondolkoztam azon,hogy inkább homokra váltok és valami kis tálba vizet,hogy ne olvadjon egybe a homokkal.érdemes megpróbálnom?Előre is köszönöm a válaszokat.

Ilyenek az új szobatársaim:

[link]

"Dollár,Euró néven"


2014. ápr. 12. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Előre bocsájtom, nekem narancs rákom van, szóval nem pont ugyanaz a kettő, de mivel nem érkezett még válasz, ezért gondoltam ezzel is beéred. Nekem nagyon szeretik a kertben összefogdosott rovarokat, ha választhatnak, akkor inkább ezeket eszik, mint a tápot, legyet, gilisztát, szöcskét, tócsában talált ebihalat, ászkarákot, férgeket, sőt még a növényi magoncokat is szívesen fogyasztják. Az házban található összes pókot nekik adom, azt is szeretik. Igazából tényleg mindenevők, nekem még az akváriumba berakott faágat is folyton rágcsálják, egy rák táplálásában nem igazán lehet nagyon mellélőni.

Ami a tieid tarási körülményeit illeti, nem vagyok benne biztos, hogy a homokos variáció jó lenne, szerintem attól, hogy szárazföldi rák néve hirdették, még legalább az aksi felében víz kéne, hogy legyen. De szerintem a kavicsos megoldás is tökéletes. A legyet meg próbáld meg nyugodtan, legfeljebb nem eszik meg, és kiveszed. Sok sikert hozzájuk, az enyémek már 3. évesek, brutál nagy dögök lettek, ami azért meglepő, mert valami pár centis törperákként vettem még őket. :D

2014. ápr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Megpróbálkozom a dollgokkal.

Nagyon szépen kössz a tanácsaidat .)

2014. ápr. 12. 17:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha szárazföldi rák, akkor többet van kint, mint bent és elég neki egy nagy tál víz is, amibe bele tud menni annyira, hogy ellepje. De így is jó.
2014. ápr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És a homokba kint a szárazon ásnának gödröket ha ott lenne homok.
2014. ápr. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!