Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumokhoz létezik valami...

Akváriumokhoz létezik valami "speciális", előkészített víz?

Figyelt kérdés

Mondjuk azért, hogy ne csapvízzel kelljen pótolni az elpárolgott, lecserélt vizet ?

Vagy ami jobb egy akvárium beüzemelésénél, mint a csapvíz ?



2014. ápr. 15. 17:51
 1/9 Joci_27 ***** válasza:
16%
Ha hagyod néhány órát állni a csapvizet, eltávozik a benne oldott klór. Ez egyszerűbb és olcsóbb, mint a desztillált víz. Nem tudom, hogy tanácsos-e egyáltalán desztillált vizet használni...
2014. ápr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Nekem már jópár éve megvan az akváriumom. Sajnos nem igen tudod mással feltölteni, mint csapvízzel. Létezik vízelőkészítő oldat, boltban lehet kapni, kb. 1300 Ft és nagyon sokáig elég... Amivel én kezdtem, annak Biotopol a neve. A legelső vízhez azt hiszem ez a vízelőkészítős oldatos megoldás a legmegfelelőbb, hiszen a boltból elhozott halaknak tuti nem tenne jót az a klóráradat...

Vannak, akik szerint elég állni hagyni 1 napot az aksi vizét, de a vízelőkészítővel azért gyorsabban megy a dolog.


Később nyugodtan utántöltheted sima csapvízzel is az elpárolgott vízmennyiséget, ez a pár dl nem fogja felborítani a víz egyensúlyát. (persze csak édesvíz esetében)


Ha pedig teljesen kitisztítanád a jövőben, érdemes az akvárium "piszkos", felsőbb vízrétegéből pár litert félretenni, majd mikor megtöltöd újra az akváriumot, ezt is öntsd bele, így hamarabb kialakulnak, elszaporodnak a hasznos baktériumok. Ilyen esetben a vízszűrőt is elég csak kicsit kiöblögetni nem forró vízzel, mert abban is vannak hasznos baktériumok.

2014. ápr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pendulum92 ***** válasza:

A csak az elpárolgott víz hosszú távú csapvízzel pótlása annak keményedéséhez vezet.



Nincs "jobb" víz, de bizonyos halfajoknak és az összes növénynek előnyösebb a lágyabb víz, felesbe keverve desztvízzel. Sima desztvizet ritkán használnak, csak ha az akváriumban lévő dekor felkeményíti.

2014. ápr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Csak azért kérdeztem, mert már többször láttam a kisállatboltban, ahová járok, hogy kannákban szoktak valamilyen vizet vásárolni...

2014. ápr. 15. 18:50
 5/9 Pendulum92 ***** válasza:
67%
Az ioncserélt lesz. Lágyításhoz használják.
2014. ápr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Nincs speciális víz, és nincs előkészített víz.


A beüzemelésnél kell egy 3 hetes üres járat, amíg valamennyire elszaporodnak a lebontóbaktériumok, anélkül nem lehet bele halakat tenni.


Vízcserénél sima 1 napos állott csapvízzel kell cserélni.

A párolgás minimális mértékű, ha ez csapvízzel van pótolva, ahhoz hónapok kellenek, hogy egyáltalán mérhető legyen a keményedés. Nincs különösebb jelentősége.

Annyit lehet csinálni, hogy egy hónapba egyszer mondjuk beleöntesz néhány liter ioncserélt vizet. 300 ft 5 liter a teszkóban.



A halas boltban RO vizet vesznek kannákban.

Ez majdnem olyan 0 nk-s keménységű víz, mint az ioncserélt. Csak másképp érik el a 0 kn-t . (gyakorlatilag "megszűrik")


Ez arra kell , ha olyan halakat tartasz, amik kifejezetten a lágy vizet szeretik. Ezt meghatározott arányban kel keverni csapvízzel, (fele-fele, vagy 1/3-2/3, ahogy a halak igénylik)

Ilyen arányban kell az akváriumban is lenni a víznek, és utána vízcserékkor a cserevizet is mindig ilyen arányban kell bekeverni.

És ilyenkor, ha lágyvizű halakat tartasz lágy vízben , akkor az elpárolgott vizet is érdemes ozmóval (RO-val szűrt víz) pótolni.

2014. ápr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2014. ápr. 15. 19:43
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Én vízcseréknél mindig Seachem Prime-ot, és Seachem Stabilityt használok a vízkezelésre.
2014. ápr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MCsperX ***** válasza:
Amit az akvarisztikai boltban árulnak vizet, az is tisztított, ioncserélt víz, és lényegesen olcsóbb, mint a boltban kapható ioncserélt víz. Én pl. akciósan a Tescóban 250-300 Ft körül veszem az 5 literes ioncseréltet, az akvarisztikai boltban pedig 125 Ft az 5 liter. Vízteszttel összehasonlítottam az ioncserélttel, és ugyanolyan penge. Nekem pl. azért kell, mert extra kemény a csapvíz nálunk (a vízteszt a legmagasabb, 40 nk felettit mutatja), így fokozatosan, vízcserék alkalmával csapvízzel keverve szép lassan lejjebb vittem a keménységet, már 16-nál tartok.
2014. ápr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!