Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumomban 10...

54 literes akváriumomban 10 darab boldog amano garnéla él. Van 7 tő növény is. Azt vettem észre (nem szemmel, tesztekkel), hogy túl sűrű a hetenkénti vízcsere, kitoltam 10 napra a cserék közt eltelt időt. Maradhat így, vagy álljak vissza a 7 naposra?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 16. 09:33
 1/3 Platypus ***** válasza:
Pontosan mit mértél? Nincs elég nitrát a növényeknek? Ilyen kis akváriumban nem ajánlott a ritkább vízcsere. A mennyiségét csökkentheted, ha úgy látod jónak, de a gyakoriságot nem érdemes.
2014. ápr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nitrit, nitrát, ammónia, ezeket mértem sera csepegtetőssel. Minden csak egészen minimális, alig mérhető szinten van.
2014. ápr. 16. 14:05
 3/3 Platypus ***** válasza:
Az ammónia meg a nitrit nem függ igazán a vízcserétől. A biológiai szűrésed hatékonyságát jelzi, ha nincs a vízben. 5-10 mg/liter nitráttal nincs gond, eddig hagyhatod felgyűlni. De érdemesebb gyakran cserélni egy kevés vizet, nitrátszempontból ugyanaz, mintha ritkán cserélnél sokat. De az állatoknak jobb, ha gyakran történik egy kis változás, mintha ritkábban egy nagy.
2014. ápr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!