Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppi "gondok", többi lent?

Bobi69 kérdése:

Guppi "gondok", többi lent?

Figyelt kérdés

Van egy 140 literes akváriumom, benne csak 2 nöstény guppi (hím is volt, csak a farkukat szétrágták a szifok, szóval az máshoz került)

Mellete egy kis akváiumban van mégegy guppi aminek a szülésére várok.

Továbbá van az akváriumomban egy ilyen "elkeritő" benne olyan 20 kis guppi egy "alomból", olyan 3-4 hetesek, szerintem a korukhos képest kicsik.


1. Nem merem öket betteni a nagyok közé, mert egyből felfalnák, pedig azért egy ekkora halat azért gupinak nem szabadna megennie, de ezek nem kegyelmeznek, és azért 1 honapig nem szeretném ott tartani öket.


2. Másik próbléma a vérfertözés, ha az a guppi is szül amelyik el van keritve, akkor 2 "alom" lesz, és nekem nincs 10 akváriumom, hogykiválasszam melyiket nem közösülhetnek, szóval 50%, hogy testvérek is összeszürik a levet.


És milyen növényt érdemes venni ami úgy 80cm hosszúra meg tud nöni a kiskölykör védelmében? Rendszeresen azt olvasom, hogy ilyen mohát, de nem nagyon tudom, hogy milyen?



2014. ápr. 18. 02:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Amid most van, az is biztos beltenyészet. Itt nem kell olyan szinten figyelni a vérfertőzésre, mint az embereknél.

Jávai mohát vegyél a kis halak védelmére.

2014. ápr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem beltenyészet, 1 itt született a másik kettöt meg vettem.

Na igen javai moha, ezt láttam sokat, ezt úgy hol lehet venni, meg ilyenek? Meg egyáltalán milyen az?

2014. ápr. 18. 17:19
 3/5 A kérdező kommentje:

Google segitségével már tudom, hogy néz ki meg ilyenek, de nekem úgy nagyon sok kéne.

Pl ha veszek 2-3-at akkor kb 1-2 honap mulva már beboritják az akváiumomat?

Meg úgy... hogy ha bemegyek egy állatkereskedésbe ahol tartanak halat, és javai mohát kérek, akkor adnak szépen javai mohát vagy ezt csak egy két helyen lehet kapni?

2014. ápr. 18. 17:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Aquadepoban mindig szokott lenni jávai moha, én ott vettem, 750 volt egy csokor, ha jól emlékszem. Én gödöllői vagyok, az itteni halas boltokban nem nagyon szoktak mohafélék lenni, ha van is, hamar elkapkodják.
2014. ápr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, az úgy közel is van hozzám, és egy cuccból, egy csokorból1-2 honap és telenő?
2014. ápr. 18. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!