Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak el az algaevőim?

Redmanus kérdése:

Miért pusztulnak el az algaevőim?

Figyelt kérdés

120 Literes akvárium, 1 év alatt többszöri próbálkozás, többféle algaevő, az aranyhalaknak semmi bajuk, van élő növény, tablettás (Sera Wels Chips) kaja és 1-2 napnál tovább nem bírják, ha fejre állok sem tudok rájönni.

(Mérgezés kizárt, mert az aranyhalaknak semmi bajuk, éhezés? nem hiszem, vízhőmérséklet rendben.)

Általában egy idő után valahol leparkolnak és elhullanak.



2014. ápr. 18. 06:50
 1/5 sanya9906 ***** válasza:
Én vennék egy 5az1-benes víztesztet és azonnal mérnék vízparamétert az aranyhalak sok mindent kibírnak az algaevők kevésbé
2014. ápr. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valamilyen gyökérrel csersavat kell biztosítani az algaevőknek mert előbb utóbb elhullanak. Jó pár éve én se bírtam rájönni mitől pusztulnak el folyamatosan, aztán vettem mangroove gyökeret és nem volt többé gond vele.
2014. ápr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Aranyhalat eleve nem lehet tartani 120 literben... Az aranyhal hidegvízi(20 fok alatt érzi jól magát), az algaevők pedig trópusiak(24 fok felett), ebből következik, hogy "a vízhőmérséklet rendben" állítás nem igaz. Valószínűleg ettől pusztultak el, de az is lehet hogy gyenge a szűrésed.
2014. ápr. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nehogy azt hidd, hogy nem lehet a vízben a hiba :( Nálam is elhullott egy anci, mert magasabb volt a nitrát, a többi halam kibírta hála az égnek. Azóta sűrűbben cserélek nagyobb mennyiségű vizet, és kevesebb kaját kapnak enni.

Ha nem akarsz drága tesztet venni, érdeklődj a halas boltokban csinálnak e víztesztet. Én is egy befőttesüvegben vittem be az akvárium vizéből, és ott derült ki mi volt a bibi.

2014. ápr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
120 Literes akváriumban miért ne lehetne tartani aranyhalat? Én úgy tudtam 100 Liter alatt nem szabad őket tartani... A vízhőmérséklet az arany közép út 22 fok, jelenleg a másik kínai algaevő valami csoda folytán még él és virgonckodik, tegnap történt egy ~25%-s vízcsere, valamint kaptak forrázott salátalevelet. Az algaevőnek szánt tablettát felzabálják az aranyhalak, valamint a szűrő egy Eheim Pickup 2010 (220-500 L/H, Max 160L akvárium) amit hetente takarítunk. Valószínű vízmintavétel lesz, meg gyökérvásárlás köszi a hasznos tippeket!
2014. ápr. 22. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!