Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet probléma?

Lehet probléma?

Figyelt kérdés

Nemrég lett beüzemelve az akváriumom. Azt hallottam, hogy felgyorsítható a biológiai egyensúly beállása, baktériumok megtelepedése, ha már egy működő akvárium szűrőjének szivacsát belemossuk az akváriumba.

Meg is tettük, haver szivacsát belemostuk. Viszont az övébe nem halak, hanem teknősök vannak. Illetve a vizükből is lett egy kis mennyiség az enyémbe öntve.

Lehet ebből valamilyen probléma ?


2014. ápr. 19. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem,de azért várd meg a többiek válaszát :)
2014. ápr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 sanya9906 ***** válasza:

Bizony lehet sok probléma barátom is ezt csinálta az összes hala elpusztult pedig nem kezdő

először szerintem csinálj egy 100%-os vízcserét és várj egy hetet más akvárium szűrőjét se mosd bele

2014. ápr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A sulinkban volt egy büdös teknős, amit senki sem takarított. Mellőle biztos nem vettem volna ki vizet, de ha normálisan volt az a teki takarítva, akkor talán.


Igazából halas vízzel szokták ezt csinálni. Kevés halat, nagy akváriumba be lehet tenni azonnal is, ha a régi akváriumból a fele vizet átöntöd. De mivel a szűrőben még nincs elég baktérium ami a halak végtermékét lebontaná, ezért eleinte sűrűbben kell vizet cserélni. Persze van olyan hal ami erre kényes, de pl a zebradánió kibír mindent.

2014. ápr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!