Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet egy kb.10 vagy 5 literes...

Lehet egy kb.10 vagy 5 literes akváriumban több nőstény bettát tartani?

Figyelt kérdés
azt tudom,hogy lehet nőstényeket együtt tartani,de nem tom,hány literes akváriumtól...előre is köszi a válaszokat
2009. dec. 22. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Max. 3-at tarts, de ha lehet akkor csak 2-t.
2009. dec. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
62%
Én hallottam már olyant, hogy a lányok is megtépték egymást, sőt a hímet is.Minél nagyobb az akvárium és minél dúsabb a növényzet, annál kisebb az esélye a verekedésnek.5 literes üvegben max uborkát lehet tartani, esetleg ivadékot.Ne hidd el, hogy a betta igénytelen hal.Él szegény 5 literben is, mert mit tehet mást, de ez már nem akvarisztika.10 literben megpróbálhatod, de én ennél is, jóval nagyobbat ajánlanék.
2009. dec. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.igen,én is szeretnék egy sokkal nagyobb akváriumot.lehet,hogy veszünk egy 54 litereset.a nőstények megtépték a hímet?az furcsa...
2009. dec. 23. 15:41
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
32%
Az már egy szép akvárium és elég nagy is.Igen a lányok is tudnak bunyózni.:D Általában mi magunk vagyunk a kiváltó ok.A túl szűk hely, kevés növényzet,a bújók hiánya,zsúfolt tartás, ezek mind stresszhelyzetet idéznek elő és még a szelíd halakat is agresszívé teszi.A másik fő probléma, hogy két, korban nagyon eltérő bettát próbálunk párosítani.Egy ivarérett hímhez, gyakran egy fiatal nőstényt tesznek, és csodálkoznak, hogy széthajtja.A betta 50cm területet véd amikor fészket épít, nos néha az egész akvárium nincs ekkora.Egyáltalán nem agresszív hal, sőt ijedős,a stressz és a helytelen tartás miatt viselkedik támadóan.
2009. dec. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a tapasztalatom alapján semmilyen bettapárosítást nem javaslok,még 54literben sem.nekem 54literben a lány megtámadta a fiút,a lányt kivettem,és a másik lány maradt bent a hímmel.Erre a hím elkezdte bántani az ártatlan lányt.a kis kváriumba inkább a lányt vettem ki,ugyhogy most elválasztva van a 2 nőstény egy akváriumba,és amint megléátják egymást ,rárontanak a másikra...Hímet mint tudod hímmel nem párosíthatsz,lányt,az élményem alapján nem párosítanék lánnyal,éd a hímet sem párosítanám lánnyal sem...Szoval,én,most elcserélem a bettáimat valakivel,és hagyom ezt a bettázást a tenyésztőkre...:).Mostmár vitorlásozok a 112literes akváriumomra.Kérj karácsonyra 54literest:).Siess,holnap jön a jesszuska.Szia
2009. dec. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi a mégtöbb választ

:D

2009. dec. 24. 22:47
 7/8 anonim válasza:
én egyet ajánlok mer tépkedik egymást.nem ajánlom a 2-őt vagy 3-at.
2010. jún. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszikkeee
2010. jún. 12. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!