Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan irtsam ki a csigákat...

Hogyan irtsam ki a csigákat az akváriumból?

Figyelt kérdés
Bettáim vannak, nem szabad csigaevő halat vennem hozzájuk. Nem rég keltek ki a kis betták, nem szeretnék olyan vegyszert venni ami káros az egészségükre.

2014. ápr. 20. 08:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Csigaevő csiga is van.

[link]

2014. ápr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én elég régóta akvarisztikázok, minden akvámban vannak csigák kivétel ahol a botiák vannak.


Több oka lehet a csigainváziónak, túl van etetve az akva, sok a zöld alga, magasabb a nitrát, esetleg ammónia szint ami szintén kedvez az algáknak.


Ha nincs számottevő élelem, bomló növényi rész,stb akkor maguktól eltűnnek(elpusztulnak) vagy csak minimális létszám lesz.


Figyelj oda a kaja menyiségre, a növényzet tápozására, a heti részleges vízcserére.


A csiga az egyik legjobb kontroll, hogy valami nincs rendben, nem jó az egyensúly, ha sok van akkor probléma van, növényzettel, nitrátszintél, algákkal, tápozással, szűréssel, valamivel.


Én szeretem őket mert jelzik ha gubanc van, az egyedszám mutatja.

2014. ápr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!