Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Túl sok szellőztetés algásodás...

Túl sok szellőztetés algásodáshoz vezet?

Figyelt kérdés
Valahol azt hallottam, hogy ha túl sok buborékozó van az akváriumba, akkor attól elszaporodhat az alga. Igaz ez?
2014. ápr. 20. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag a levegő szűrésére van használva ilyenkor az akvárium vize, 30-50 Liter/óra egy porlasztó, vagyis 720-1200 liter levegő van átszűrve a vízen 24 óra alatt, a benne levő pollen, por, szerves és szervetlen anyagok mind bele vannak mosva, ami nem csak megemeli a nitrogén vegyületek szintjét, hanem sokszor a halak pusztulását is okozhatja.


A felszín fodrozáshoz képest sokkal több alga, több beteg hal van a porlasztásnál.


Persze lehet előszűrő, de azt nem sokan használnak.


Más lapra tartozik, hogy a levegő buborékok ha egy növény levelére vannak irányítva akkor az tönkre mehet és jobban algásodik is.


A felszín fodrozás egyensúlyba hozza az akvárium ph értékét, stabilan tartja a co2-oxigén szintet, arányt, nem savasodik el éjszaka az akva a növényektől, nappal meg nem ugrik fel a ph érték mikor elhasználják a növények a co2-t, de nem kényszerítve szűri át a levegőt, így egészségesebb, jobb megoldás.

2014. ápr. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
óó értem :D akkor lehet átgondolok én is egy-két dolgot. köszönöm a segítséget! :)
2014. ápr. 21. 07:52
 3/6 Platypus ***** válasza:
Elég sok levegőztetett akváriumot láttam, és nem algásodtak jobban mint a nem levegőztetettek. Ez az állítás a CO2-vel dúsított akváriumoktól jön, ahol a levegőztetés kihajtja a bejuttatott CO2-t, így algásít. De egy CO2 nélküli akváriumra ez már nem igaz. És a por és pollen esetleges nitrogéntartalma nagyságrendileg elhanyagolható egy etetésnyi halvégtermék mellett. Ha túl sok a buborék, az zavarja a halakat, de egyébként más bajt nem csinál. Újabban divatos a légpumpával hajtott talajszűrő garnélás akváriumokban, és algaügyben elég meggyőzőek tudnak lenni.
2014. ápr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Platypus én a válaszod ellenére úgy vettem észre ha egy növény levelére irányítottam a belső szűrőt és az buborékot fújt rá az algásodott, a többi levél nem.


Nyilván a talajszűrő nem a növényre nyomja a bubikat.


A külső kompresszor levegőjét és továbbra is megszűröm, jó ideje egy pet palackba nyomatom vízbe, a kupaknál egy nem vízben lévő tömlőn távozik a szűrt levegő, a "saras" vizet 2-3 hetente lecserélem.


Így a porlasztó kő is tovább bírja.


Persze van a kompresszorok alján szűrőanyag, de az hamar eltömődik, sokan bebugyolálják ezért, az sem rossz megoldás, én azért maradok a vizes élőszűrőnél, mifelénk ez bevett rutin, sok évet bírnak a porlasztó kövek.


A nano akvámba most is egy talán 5 évet használt porlasztó bubizik.

2014. ápr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
Nyilván egy növény sem szereti, ha direktbe kapja az áldást. Már csak a bubik mozgása is megárthat nekik, a szenvedő növény meg algásodik. Illetve van még egy olyan összefüggés, hogy a nagy vízterhelésű akváriumokban van ténylegesen szükség levegőztetőre. Ezek meg jóval könnyebben algásodnak, mint azok, ahol alacsony a vízterhelés. Érdekes, hogy a mostanában divatba jött oxigénadagoló kütyük(oxydator, twinstar) éppen az algásodás ellen hatnak.
2014. ápr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Oxigénhiányos környezetben a kékalga (ciano) nőtt nekem gyorsan (de az baktérium). A letakart akváriumot szerette nagyon, egy keringetővel és sok fénnyel.
2014. ápr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!