Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium bejáratása alatt...

Az akvárium bejáratása alatt tényleg kell néha tápot beszórni a vízbe?

Figyelt kérdés

Holnap lesz egy hete, hogy beüzemeltem életem első akváriumát.

Sok mindent elolvastam az akvárium indításáról, de ezt még csak ma hallottam, hogy néha tápot is kell beleszórni...

Ez feltétlenül szükséges ? Hogy ha nem szórok bele, akkor mi történik ?

Amúgy más minden benne van már. Táptalaj, felette apró kavics, növénnyel elültetve, dekoráció bent, a szűrő folyamatosan megy, a világítás pedig napi 12+ órát.


2014. ápr. 23. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Nekem már több éve van akváriumom (2 nagy ) de nem szoktam tápot beletenni.
2014. ápr. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A bejáratás alatt sem tettél bele ?
2014. ápr. 23. 16:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem árt ha kicsit szórsz be, hogy a bacik gyorsabban elterjedjenek.
2014. ápr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 vizipityu ***** válasza:
Azért szokták javasolni egy kis táp beleszórását a bejáratás alatt, hogy a lebomló tápból ammónia keletkezzen. Ezáltal lesz "kaja" a lebontó baktériumoknak, így tudnak szaporodni. Amikor már halak is mehetnek az akváriumban, nagyobb eséllyel lesz jó a biológia szűrésed már az elejétől kezdve. Természetesen a halak betelepítését ettől függetlenül fokozatosan tedd meg. Később már csak a halak etetésé végett szórj tápot. :)
2014. ápr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!