Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen akváriumi növény lehet ez?

Milyen akváriumi növény lehet ez?

Figyelt kérdés

Üdv!


Édesanyám vett az akváriumos boltban elvileg vízitorma, de a neten rákeresve nem így néz ki a vízitorma. És az ültetéssel lennének gondjaim. Kiszedtem a "cserepéből" és nem volt gyökere. Viszont, ha így elültetem, folyton kijön a helyéről az áramlás miatt, ráadásul az alsóbb levelei elég gyorsan rothadni kezdtek. Hogy kell elültetni, hogy a helyén is maradjon? A víz 26 fokos, lúgos, elég kemény. Vízcsere 4 hetente 25%, 200 literes akvárium, egy belső szűrővel, és egy külső szűrővel felszerelve.

A növény:


[link]

[link]

[link]


Valamint algásodik az akvárium, pedig a víz nem rossz. Annak lehet az oka az, hogy a természetes napfény éri? Olyankor engedjem le a redőnyt?



2014. ápr. 24. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Valamelyik Hydrocotyle faj lesz az.


Mi az, hogy a "víz nem rossz"? Csak mert a 4 hetenkénti vízcsere bizony elég kevés.

2014. ápr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, kevés a vízcsere. Világítás milyen?
2014. ápr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utánanéztem ezeknek most. Elvileg igénytelen de az ültetéséről nem ír semmit. Nekem a végén nincs gyökere, és egyszerűen, amit a kavicsok közé rakok az "elrohad" A teteje meg szép zöld...
2014. ápr. 25. 00:52
 4/6 Pendulum92 ***** válasza:

Ő egy fehérfejű gázlóvirág - Hydrocotyle leucocephala

[link]


Viszonylag fényigényesebb(gyári szettekhez képest), árnyékolást nehezen tűri, az árnyékolt levél gyakran bealgásodott nálam.


Legjobban a vízfelszínen érzi jól magát, alapból oda való növény.


Kemény vízben gyári világítással nem lesz túl szép.

2014. ápr. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem!


A vízlágyításra a lágyított víz vásárlásán kívül milyen megoldás van? Mert az nem túl pénztárcakímélő.

2014. ápr. 27. 10:50
 6/6 Pendulum92 ***** válasza:

Kevertágyas műgyanta.

kb 2-3000 ft a kezdőköltség, utána a csere kb. 1000 ft. és 1 literrel kb. 100 liter lágyított vized lesz. 10 ft/l.

2014. ápr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!