Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kell vizet cserélni ha elpuszt...

Kell vizet cserélni ha elpusztult egy hal?

Figyelt kérdés
Meghalt az egyik hal az akváriumba és nem tudom hogy kell e vizet cserélni vagy nem mert van benne szűrő

2014. ápr. 25. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Szűrővel is minden héten kell vizet cserélni...
2014. ápr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom de két napja lett cserélve és ma az egyik elpusztult és kező vagyok és nem tudom hogy ilyenkor is kell e vagy ráér a rutin cseréig
2014. ápr. 25. 20:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Én legtöbbször nem szoktam cserélni, de ha betegség miatt pusztult el akkor érdemes.
2014. ápr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor kicserélem mert nem tudom mi miatt halt meg
2014. ápr. 25. 21:19
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne cserélgessél semmit, emiatt nem kell!


Pláne nem így, hogy "kicserélem", mert ez teljes vízcserét sejtet, ha meg azt megcsinálod, hamarosan jön a többi hulla is.

Hagyd azt a vizet békén.

2014. ápr. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jól van csak nem tudtam miben pusztult el
2014. ápr. 26. 10:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy betegséget se lehet vízcserével kiirtani, úgyhogy ilyen szempontból mindegy is.

Ellenben olyan stresszt okozhatsz egy teljes vízcserével az eltérő vízparaméterek miatt, amitől elégtelenül fog működni a megmaradtak immunrendszere, és ha addig jó eséllyel ellenálltak volna a kórokozóknak, ezt az esélyt elveszed tőlük.

Nem beszélve arról hogy ha nem vagy felkészülve egy vízcserére állott vízzel, akkor még ennek tetejébe a lebontó bacikat is megtizedelheted, aminek súlyos mérgezés lehet a következménye.

2014. ápr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ akkor nem piszkálom őket
2014. ápr. 26. 10:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyelőre a rendszeres részleges vízcseréket csináld állott vízzel, (heti 30%körüli vízmennyiséggel) és figyeld a többit, nem látsz e rajtuk bármi külső tünetet, vagy szokatlan viselkedést.
2014. ápr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor így csinálom (eddig nem látszik rajtuk hogy bármi bajuk lenne remélem nem is lesz)
2014. ápr. 26. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!