Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha hetente ellenőrzöm a...

Ha hetente ellenőrzöm a nitrát szintet akkor is legyen heti vízcsere?

Figyelt kérdés
Ha a nitrát szint megfelelő akkor felesleges részleges vízcserét csinálni nem? Elvileg az ammónia és a nitrit nem tud felhalmozódni rendes bio szűrés mellett, csak a nitrát, viszont ha abból nincs sok akkor a vízcsere is felesleges.

2014. ápr. 29. 13:11
 1/3 Platypus ***** válasza:
82%
Nem csak a nitrát halmozódik(bár az az egyetlen nagyon zűrös vegyület), és vannak dolgok amik fogynak a vízből. Ha van 100 liter az akvárium, akkor ritkíthatod a vízcseréket, kisebb akváriumnál viszont nem ajánlott. A mennyiséget akár csökkentheted is, de alapvetően nem jelent kevesebb munkát egy fél vödörrel kevesebb víz lecserélése.
2014. ápr. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem igen. Én minden hétvégén cserélem a víz 30%-át. Kell a friss, ami meg felhalmozódik hagy távozzon:)
2014. ápr. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
220l az aki, 3liter siporax szűri, azért gondoltam, hogy nem kell minden héten belenyúlni ha a nitrát nem indokolja. De akkor lehet, hogy maradok a szokásos rendszernél
2014. ápr. 29. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!