Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zöldes a víz, elfog múlni idővel?

Zöldes a víz, elfog múlni idővel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Bő 3hete indult az akváriumom (250l) külső szűrővel (4l siporaxal), de sajnos nem tudtam bejáratni mert megvették az előző akváriumot és így csak pár napot ment betelepítésig. Annyit tehettem, hogy kb 70l vizet beletettem a működő aksiból és belemostam a szűrőjét. Gondolom ez miatt zöldes kicsit még mindig a víz, és oldalról enyhén homályos. Vannak benne vasfák is de attól nem lehetne zöld. Szerintetek megoldódik ha bejáródik a szűrés? (természetesen a vízcserék sűrítve vannak)

2014. máj. 2. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:

A szűrő nem szűri ki a zöld vizet. Nálam csak egy "black-out kúra" segített, keres rá neten.


..jó arc vagyok, megkerestem neked:

[link]

2014. máj. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt: [link] jól le van írva.


Talán 3-4 éve volt nálam, ha jól beáll a szűrő, nyálkásodnak a szűrőanyagok, dolgoznak rendesen a baktériumok akkor eltűnik. Idő kell hozzá, a szűrő tele lesz majd rothadó algával, vissza is fogja majd rendesen. Külső szűrőnél megoldódik idővel, belső szűrőnél nehezebb a dolog.


Az előző által javasolt sótétkúra jó megoldás.

2014. máj. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2014. máj. 5. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!