Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halakat lehet tanítgatni?

A halakat lehet tanítgatni?

Figyelt kérdés
Múltkor olvastam valahol, hogy a közhiedelemmel ellentétben a halak nagyon is okosak, és akár trükköket is lehet nekik tanítani...ez tényleg igaz? Milyen trükköket lehet pl. tanítani egy aranyhalnak?
2014. máj. 2. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Eldobod a frízbit, és ő meg visszahozza.Vagy megtaníthatod, hogy úszkáljon az akváriumban.De lassan, fokozatosan szoktasd a vízhez :D
2014. máj. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Azért ne várj olyan nagy dolgokat tőlük :D

Megfigyelésem szerint a naphalak jól "taníthatók". Kézből esznek meg kiugranak egy picit a kajáért, én ennyit csináltam velük, nem volt célom különösebben tanítani őket. Aranyhalat is lehet kézből etetni, de már olyat is láttam, hogy visszavisz egy karikát. El nem tudom képzelni, hogy hogyan tanították meg. De ezeknek a halaknak 200 liter feletti akvárium vagy tó kell.

2014. máj. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. máj. 2. 16:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt egy betta átúszik egy karikán :)

http://www.youtube.com/watch?v=aRhUjj0e0cc

Vannak még hasonló videók... a betták viszonylag "értelmes" halak. De nagy extrát ne várj azért :)

2014. máj. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De édes :D Köszi :)
2014. máj. 2. 20:04
 6/9 gergo1998 ***** válasza:
0%
valahol olvastam, hogy a memóriájuk nagyon rossz, kb 10 másodpercig tart, ugyhogy nem hinném hogy annyira lehetne őket
2014. máj. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem az eszük miatt tartják a díszhalakat, de a tíz másodperc biztos, hogy nem igaz. Az sem mindegy, hogy egy három centis neonhalról, vagy egy hatvan centis óriásgurámiról van szó. Az ilyen nagy halak már felismerik a gazdájukat, ezért bizonyos mértékig taníthatók, biztos, hogy a bettánál eredményesebben, a kérdés csupán az, hogy mi értelme van barátságot kötni egy akváriumba zárt állattal? Ezt azonban mindenki döntse el maga, az biztos, hogy bizonyos mértékű sikert el lehet érni. De akkor már egy papagáj, vagy egy kutya biztos, hogy jobb választás lehet, de nagyobb felelősség is, mert az állat, ha megszelídítik, akkor már igényli az ember társaságát, és tuti, hogy nem érti meg, ha a gazdinak már más barátja van. Ezért én inkább a távolságtartás híve vagyok, és inkább több egyedet tartok, minthogy nekem kelljen betöltenem azt az űrt, amit a fajtársaknak kellene.
2014. máj. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Aranyhalak nem tudom meddig.


A bohóchalat ismerősék tanították támadni, én meg arra tanítottam, hogy ússzon bele egy pohárba, vagy a kezembe. Aztán amikor meguntunk foglalkozni vele 2 hét után elfelejtett mindent és újra önmaga lett.


Egy édesvizi sügeret kivettem egyszer a házával együtt. Az úgy megjegyezte, hogy többet nem ment be a házába. Máshol keresett helyet. Pár hónap mulva újra betettem neki a házat és még akkor is messziről elkerülte. Ezek után kitudja még mikre emlékezett. Lehet ha vissza tudná mondani, elmondaná az egész életét, hogyan szállították, meg mindent.

2014. máj. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm az utolsó 2 választ is :)

08:53 én is jobban örülnék, ha lehetne kutyám vagy macskám, csak anyám gyűlöli az állatokat, mindig azt mondja, hogy betegségeket terjesztenek, meg összeszarnak mindent, meg büdösek, stb...kiskoromban is, amikor voltunk vendégségben és volt macskájuk, nem engedte meg, hogy simogassam, merthogy beteg leszek, meg ilyesmi...szóval be kell érnem egy hallal...:/

14:08 szegényke :D

2014. máj. 4. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!