Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen gyakran ideális vizet...

Milyen gyakran ideális vizet cserélni ebben az akváriumban?

Figyelt kérdés

Méret: 200 l

Szűrés:

AqeaEl Fan3+ 720 l/h belső szűrő

EHEIM Classic 250 440 l/h külső szűrő, alul siporax, fölötte 3 réteg normál szivacs.


Növények: Van jó sok vízikalász, anubias, és ilyenem: [link]


A növények mind szépen nőnek. Fény éri sajnos az akváriumot, ezért az algák is, lassan.


Halak:

4xGyöngygurámi

2xKék gurámi

1xAranygurámi

6xNeonhal

1xFekete vitorláshal

2xPanda páncélosharcsa

1xEgy ismeretlen elég nagy testű foltos harcsa

2xkicsi tapadóharcsa


Eddig 2 hetente cseréltem durván 60 liter vizet. De most az egyik halam furcsán viselkedik. Pont a legidősebb (2 éves, szóval azért nem túl idős). hátúszójától hátra szép színes, a feje része meg kifakult. És mintha nagy pocakja lenne. Nem is eszik, és ilyen fehér fonalat produkált széklet néven a múltkor. Ez lehet a rossz víz miatt, vagy bejuttattam valami fertőzést? Most vettem nemrég az egyik kék gurámit, szóval elképzelhető, hogy az hozott be valami nyavalyát? Ha igen, akkor ő miért nem beteg?



2014. máj. 3. 12:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy ilyen sok kérdést tettem fel, ami nem is tartozik a címhez. :/
2014. máj. 3. 12:27
 2/9 A kérdező kommentje:
A vizem nagyon kemény, és lúgos. Itt a Bakonyban ilyen 25-30 NK°. Ezelőtt nemigen volt bajuk vele.
2014. máj. 3. 12:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Hello, itt egy szintén bakonyi. :)

Küldj egy képet a beteg haladról, abból kicsit könnyebb lenne mitmondani. :)

2014. máj. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Negyed órán át próbáltam elkapni, de amint meglátta a fényképezőt, rögtön elbújt. A többiek nem... Szóval, végül be kellett hálóznom, de szerencsére nem ijedt meg nagyon, elég jól tűrte, hogy megfogom.


[link]

[link]

2014. máj. 3. 13:37
 5/9 A kérdező kommentje:
A piros csíktól lefele nagyon szép a színe, majdnem, hogy szebb, mint az egészséges társainak, de elöl meg elég fakó. És alig eszik. Felülről pedig talán látszik a dudor a hasán. Mindegyik egy kicsit kövérke, mert kicsit túl voltak etetve.
2014. máj. 3. 13:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Neked 3 darab kék gurámid van, tehát ez a faj, létezik több fajta, arany, kék, márvány és vannak egyedi színek is.


2 éves guráminál már visszább kell venni a kaját, lassabb a biológiai ritmusa, nem olyan aktív, a kék változat nálam legalábbis naponta több alkalommal vált szint, reggel világos kék, napközben teljesen besötétedik, este megint világos.(kb másfél éve csinálja)


Száraz kajával vigyázni kell, ragadozó, nálam bevált az artemia, krill, fagyasztott tálcában veszem.


Száraz kajánál előfordulhat bélgyulladás, vagy ha régi az akva nitrát, nitrit mérgezés, a hal nem eszik, a gyomrában levő baktériumok pusztulnak, fogynak, ördögi kör lesz, akkor lehet látni ezt a hosszú nyálkás ürüléket.


Nagyobb vízcsere, a kaját vedd vissza, lehetőleg fagyasztott eleség (mikró, kiolvasztva) a száraz táphoz víz kell ami a gyomorba bomlásnak indul, a nitrát bomlásából nitrit keletkezik ami mérgezi a halakat, főként a nagyobb testűeket, pláne ha nagy étvágyú, és lassabb biológiai ritmusú nyugodtabb idősebb halról van szó.

2014. máj. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Eddig 2 hetente cseréltem durván 60 liter vizet"


A heti vízcsere mindig jobb, van példa egy nitrát szint és egy keménység, az akváriumban más a keménység mint a kitöltött csapvíznél.


Kis matek, van mondjuk 100 liter vized 20mg/liter a nitrát szint, kiveszel 30 litert, vissza töltesz 30 litert, a benn maradt 70 liter víz nitrát tartalma eloszlik a frissített 100 liter vízben. A 30% akkor jó, vagy elég ha a halak bizonyos, hogy nem termelnek 1 hét leforgása alatt 600mg-nál több nitrátot, ha több akkor gond van, halmozódik hétről hétre, a halak nőnek, egyre nagyobb a terhelés, beragad mindig egy adott nitrát mennyiség ami mérgezi őket.


Röviden ha a vízcsere nem a halak létszámához van igazgatva akkor vízcsere előtt mindig egyre magasabb a nitrát, 10mg utána 11... és így tovább.


Ha kéthetente csinálod a 30%-ott akkor jobban feltorlódik a nitrát és nagyobbat zuhan, de több is ragadhat be, csere előtt magasabb a nitrát szint, ami mérgezést okozhat, kipusztul a halak bélflórája.(nem tudnak emészteni, köpködik a kaját)


Ha van lehetőség vegyél egy nitrát tesztet, azzal be tudod lőni, mérni, hogy vízcsere előtt menyi a nitrát szint, utána menyit zuhan.


A keménység ugyanez, az akvában a víz lágyul, ha kéthetente cserélsz akkor nagyot ugrik az nk, ha inkább kevesebbet és heti szinten akkor kisebb az ingadozás.

2014. máj. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ok, letesztelem. Egyszer volt, amikor így közben aljzatot tisztítottam, de már attól nagyon sokat javult a színe. Akkor 20-30 litert cseréltem. Mondjuk ha hetente cserélnék 30-40 litert, az jobb lenne?
2014. máj. 4. 21:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen a heti vízcsere jobb, ha alul telepített példa apró rajhalas akva lenne akkor lehet olyan , hogy két hét alatt nem sokat változik a víz összetétele.


Nálad van sok nagytestű hal, így ha kéthetente cserélsz vízcsere előtt már magas lehet a nitrát szint, valamint nagyobb az esélye hogy torlódik, halmozódik a nitrát.

2014. máj. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!