Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az akváriumról? (inkább a hardcore akvás válaszolóknak szól)

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=FXfzcBRWtS0


Apámtól örököltem még, ő írtotta ezeket a hosszú növényeket, nekem tetszik, hogy takarják az aki tetejét, ezért benne hagytam.

CO2 helyett esőztetőt használtam sok gázt old be, és neon helyett halogén izzókat, ezek egy nagyjából késő délutáni napsütés hatását keltik. Tisztítani nem nagyon tisztítottam, időnként vízcsere.. Algásodás nem volt, halak (főleg a harcsák) elvoltak benne.


Én szerettem nézegetni.


2014. máj. 4. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Tipikus, retro vonalú halbarát akva, nekem bejönnek az ilyenek, kettő nálam detto ilyen, az előző kérdésedhez linkeltem be videót az egyikről, mostmár hasonló mint a tiéd.


Nekem nagyon bejön, piszok hosszú ideig élnek ilyenekben a halak, sokkal tovább mint a világos növényes akvákban.


Sötét a videó, élőben jól nézhet ki.

2014. máj. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Alapból elég sötét volt, én így szerettem. Vannak tavak, amiknek már a felszíne is tele van növénnyel, azoknak még ennél is sötétebb az alja. Ha meg a növény nő, nőljön, örülök neki, hogy nem kell táptalajozni, szóval én szerettem így "vadon" hagyva. Szerintem ezt a hatást sem könnyű elérni úgy, hogy nem barnák, hanem láthatod szép zöldek a növények.


Megnéztem a tied is, klassz :)

2014. máj. 4. 14:29
 3/8 Platypus ***** válasza:
10%
Tele van kékalgával. Ha ilyen gyenge fényen algásodik az akvárium, akkor nagyon komoly baj lehet a vízminőséggel. Ami nem túl meglepő az "időnként vízcsere" és "tisztítani nem nagyon tisztítottam" mellett. Nekem egyáltalán nem tűnik halbarátnak. Lehet hogy te szeretted nézegetni, de a halaknak nem lehetett nagy élmény.
2014. máj. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A harcsák annyira nem kényesek.
2014. máj. 4. 19:52
 5/8 anonim ***** válasza:
10%
Az első amit írt, hogy jobb a halaknak mint egy növényes, az enyhe túlzás. Az tény, hogy a halak jobban szeretik ha sötétben bujkálhatnak, viszont a vízminőség az ilyen akváriumoknál elég gyenge egy növényeshez képest, ahol hetente cserélünk vizet, általában lágy vizet.
2014. máj. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
25%
A "nem kényes" az leginkább azt jelenti, hogy elviselik a nem megfelelő körülményeket. A rossz vízminőség minden halnak rossz, csak valamelyik hosszú távon is túléli.
2014. máj. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Nekem tetszik még ha nem is tökéletes de legalább hangulatos. Élőben látva biztos többet tudnék mondani de ha csak pár harcsa lakja akkor nekik bőven jó. Az én akváriumomat ökológia katasztrófának tartják a profik mégis évek óta élnek a halaim és ívnak is. Nálam azt írták a paraméterekre, hogy majd ellep az alga hát 5 éve se kék se barna se zöld algám nem volt. Mind e mellett amit leírtam azt mondom hallgass inkább az okosabbakra! :)
2014. máj. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, a "halbarát" kifejezést általánosságban értettem, 35-40 éve van a családban akvárium, ritkán kellett bele halakat venni. Igaz azok forralt esővízzel voltak feltöltve, hasonló kinézetűek voltak, ma már necces az esővíz.


Nekem nagyobb kihagyás után 2007-től van akváriumom, több hal él és virul a kezdő gárdából.


Előtte talán 92-2002, egyszer vettem bele halat 92 ben, 4 vitorlás, 8 akkor így nevezték "tapadó harcsa" 10 évesen adtam el őket akvával együtt, éltek és virultak, igaz az új tulajnál elpusztultak.


Most 7-5-2- éves gárdám van, és pár új neon, garnéla, teljesen jól elvannak, 20-30%csere mellett.


Régen az akvák így néztek ki, erre értettem amit írtam.

2014. máj. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!