Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik lenne a jobb választás?

Melyik lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés
A bazalt vagy gyöngykavicsos talajt tervezek sok növénnyel.
2014. máj. 5. 06:18
 1/3 anonim ***** válasza:
inkább a bazalt (u0 1-2mm szemcsenagyság)
2014. máj. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A bazalt túl nehéz és befolytja a gyökereket. Rátenni lehet anubias féléket. Ami nincs beleásva az nem döglik ki, amit beásol annak meg elrothad a gyökere.


1-2 mm-es sötétzöld zöld apró kavicsba tudtam futtatni lilaeopsist. Lehet hogy ez gyöngykavics volt, nem tudom. Apró golyókból állt. Színezett volt ugyan, de nem eresztette a színét mégsem.


Az apró sóder sok a fény alatt mivel túl világos, könnyen algásodni kezd, ez csak ennyiből macerás.


A JBL manado a növényeknek jó, csak annyira könnyű kerámia golyókból áll, hogy kifújja a szűrő a talajt az akváriumból, tehát erős sodrást nem lehet mellé csinálni.


Vannak olyan talajok is amik tápot is tartalmaznak és a növényeknek ezek a legjobbak, pl:

- Aquatic nature Pro soil

- Ada Aqua soil amazonia

- Hagen Fluval shimp stratum

- GlasGarten Aquarium soil

De ezek meg ugye drágák.

2014. máj. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért írtam neki a bazaltot mert azt kérdezte melyik lenne jobb a kettő közül és akkor már bazalt, a gyöngykavics még rosszabb!
2014. máj. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!