Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Amandalazac tenyésztése?

Amandalazac tenyésztése?

Figyelt kérdés

Ma indult 10 literes nano akváriumom, jávai mohával vízifűvel kanadai átokhínárral és tündérnínárral. Lakói 2 sakura garni, és 6 amanda lazac. Az amandák közül az egyik nőstény láthatóan ikrás, nagyon nagy a hasa és kilátszik a tojócsöve.Hogyan tudnám őket leívatni? Csapatban majd leívnak és ne tegyek külön csak egy hímet és egy nőstényt?Hány fok kell nekik, és milyen minőségű víz az íváshoz? És ívatás előtt milyen kaját kapjanak és hány napig?

Amiim vannak: lemezes,granulátum,szárított és fagyasztott vörösszúnyoglárva, fagyasztott sórák, krilltabletta, algatabletta, élő vízibolha (kicsi is, mivel tenyésztem).



2014. máj. 8. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Először a tartásukhoz kéne legalább a legminimálisabb életkörülményeket biztosítani.

Ebben a kortynyi vízben nem csak gyakorlatilag lehetetlen élhető körülményeket biztosítani, hanem még az állatvédelmi törvény szerint is hivatalosan is állatkínzónak minősülsz.


Ezen kívül ha ma indult az akvárium, hogy a fenébe lehet benne már állat?

Enni semmit ne adj nekik, mert nincs lebontó baktérium, ami lebontaná a salakanyagokat, és nitrit- nitrát mérgezést okozol.

Ha életben akarod tartani őket, vidd vissza a boltba.


Egyébként a tenyésztés és a szaporítás között ég és föld a különbség, de ez a szint amit képviselsz még a szaporítástól is fényévekre van.

2014. máj. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne gondolkodj a tenyésztésen, mert valószínűleg nem sokáig maradnak életben.
2014. máj. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
10 liter, normális vagy?? Közelebb van az akváriumod a halászléhez mint az akvarisztikához. Előttem szofisztikusan megfogalmazták a lényeget, én nyersebb leszek. Nulla tudással akarsz szaporítani? Pár nap és a halaid a saját piszkukba fognak úszni. Vidd vissza őket, és olvassgas 1 kis szakirodalmat mert különben csúnya végük lesz szerencsétlen halaknak. Nem is értem az ilyen embereket mit képzelnek.
2014. máj. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!