Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tudnék még esetleg venni...

Mit tudnék még esetleg venni (ha lehet, akkor tudtok hozzá budapesti címet is mondani, ahol meg is tudom venni), esetleg, hogy mit adjak neki a tápon kívül, amit biztos szeret stb?

Figyelt kérdés
Pár napja kaptam egy 2 literes MARINA Betta Kit-et és hozzá egy hím Betta halat. Elolvastam mindent vele kapcsolatban amit a doboz leírása tartalmaz, de még utána olvastam ezen az oldalon már régóta Betta halakat tartó emberek válaszait, és amit ez a "kit" tartalmaz, az igazából egy nagy semmi!

2014. máj. 8. 21:37
 1/8 A kérdező kommentje:
bocsi, a kulcsszavakhoz véletlenül csak akvasztikát írtam, miközben akvarisztika :)
2014. máj. 8. 21:50
 2/8 Somall válasza:

30 l alatt nem lehet gerinces állatot tartani. A betta pedig

az!!! :) Szegény hal! Szerezz neki nagyobb akváriumot.

Tapasztalatom szerint imádja a szárított szúnyoglárvát.

Próbálj jobb minőségű tápot beszerezni Pl.: Sera, Tetra.

Néztem a "kit"-ről egy képet... sajnálom a haladat.

Szűrő mindenképp kell majd bele, és fűtő is. A fénycső is kell, gyakran be van építve a tetőbe. Menjen napi 8 órát.

A vizet mielőtt beleöntöd az akiba, hagyd 24 órát állni.

Remélem tudtam segíteni... :) Ha van még kérdésed, írd le kommentbe, és én is, meg szerintem mások is szívesen válaszolunk !

2014. máj. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt a 2 literes rémálmot felejtsd el nagyon gyorsan. Ha komolyan gondolod ezt az egészet akkor legalább 20 literes vegyél szerencsétlennek és persze szűrőt, fűtőt bele. Kis csiptethető lámpa se árt, gondolom növényt is szeretnél bele.
2014. máj. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen :) igen, segítettél

sera haleledelem van, meg sera vízelőkészítőm.

szerinted bárhol beszerezhetem azokat amiket írtál?

én pl árkádba, west endbe tudnám megvenni, vagy lényeg, hogy Budapesten

2014. máj. 9. 14:02
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat :)

amúgy tudom, hogy rossz neki, de egyelőre csak ez van, sajnos :/

természetesen minél előbb veszek neki nagyobbat!

van ebben a piciben már egy pár növény, mert olvastam, hogy szeretnek bújkálni, és tényleg szereti...na meg tettem be neki műkagylókak (azokból bunkert építettem neki) és azokat is úgy tűnik, hogy szereti :)

de persze tudom, hogy neki nem jó ilyen pici hely, de addig is próbálom neki a lehető legjobb "körülményeket" megadni.

és ha nagyobb akváriumot veszek majd (+a cuccok) akkor milyen társhalat lehet mellé betenni, amiknek szintén nem kell lélegeztető? (nekem eddig a törpe szívóharcsa a legszimpibb, mert még hasznos is...csak nem tudom, hgy mennyire bírnák ki együtt, mivel ugye harcos hal a Betta :D )

2014. máj. 9. 14:13
 6/8 anonim ***** válasza:

A fő probléma az, hogy az akváriumoknál van egy járatási idő, ez 3-4 hét, két vegyület van ami elsősorban mérgezi a halakat az ammónia és a nitrit, 3 hét után egy jól bejáratott akváriumban már csak nitrát van, ahogy képződik az ammónia úgy alakul át nitritté majd nitráttá.

A folyamat "nitrogén körforgás" idő mire kialakul, baktériumoknak köszönhető, nekik kell idő, hogy elszaporodjanak. Az első nitrogén ciklus kb 3 hét, utána mehet az akvába hal.


A lényeg halakat ne vegyél, valószínű elpusztulnak, a kis koncentrációban is mérgező ammónia, nitrit miatt.


Ha a bettát magában szeretnéd tartani akkor elég egy 30 literes akva.


Ha más halat is szeretnél mellé akkor 50 liter felett legyen.


Kell bele szűrő, fűtő, természetes, vagy agyag alapú ajzat, semmiféleképpen ne legyen festett dekor kavics, 1-2 mm átmérőjű legyen, hogy ne menjen közé a mulm, ürülék.

A természetes ajzat azért fontos mert a talajban is szaporodnak a baktériumok, így szerves része az akváriumnak.


A betta szívós, át szokta vészelni a kezdeti ammónia, nitrit mérgezést, viszont legyengül az immunrendszere, a másodbetegségek rendszerint elviszik, átlag hasvízkór, de lehet darakór, vagy valamilyen penész vagy rothadás, pl úszó rothadás.


Ha szeretnél növényeket kell világítás, az ereje és a világítási idő szabja meg milyen növény lehet, akvarisztikai világítás kell.


Itt példa sok hasznos infót találsz: [link]

2014. máj. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mit tudnék még esetleg venni"


Előre dobd ki a kukába ezt a szettet, vegyél elő egy 10 literes vödröt, vagy valami nagyobb edényt, tedd át abba, így talán van 30% esélye ha 1-2 napon belül indítasz egy 30 literes akvát vizelőkészítővel, baktérium kultúrával, rostált elecetezett vízben főzött sóderrel, szivacsos belső szűrővel, 27 c.fokra fűtött vízzel, heti 2x20% állott vizes, részleges cserével. Ha a szűrőt takarítod csak akvárium vízben szabad, és nem meghatározott időnként hanem akkor ha legyengül az áramlása.


A 2 literes ne díszítsd, felesleges, teljesen mindegy, hogy kagylók között lesz tele a vizeletével, ürülékével, vagy kagylók nélkül, elpusztul mindenféleképp.


Jelenleg az esélye 0.000 %

Ha át teszed egy nagyobb víztömegbe akkor adsz némi esélyt neki.

2014. máj. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek!

minél hamarabb meg is valósítom amiket írtatok!

2014. máj. 10. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!