Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért az aljzat közelében...

Miért az aljzat közelében úszkál csak a bettám?

Figyelt kérdés

Ma került be a betta a foltos páncélosharcsák mellé.

Én mindenhol azt olvastam, hogy a víz felsőbb rétegét szokta "birtokolni". Ehhez képest mióta bent van szinte csak levegőért szokott feljönni. Az ideje nagy részét az alsóbb rétegekben tölti, az aljzathoz közel.

Konkrétan a harcsák többet vannak fent, mint a betta.

Látszólag jól érzi magát. Ahogy nézem kijelölt magának egy területet és azon a részen elvan magával.

De szerencsére a harcsákkal is jól elvan. Nem piszkálja őket, ha éppen találkoznak.

Csak eddig tényleg azt olvastam mindenhol, hogy a fenti részeken szokott úszkálni....



2014. máj. 10. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha azt látod, hogy lüktetve úszik, előre lendül, megáll ... közben kémleli a talajt, bebújik mindenhova, akkor kaját keres.


Ha fenn dekkol a fénycsövek alatt akkor fázik, ha példa majd idővel a szűrő mögött lebzsel áramlás mentes helyen valószínű ivar érett lett, gyárt majd habfészket oda, amit őriz, véd.


Eleinte nem tudnak úszni, szokatlan neki az áramlás, eddig kicsi helyen volt nyomorgatva, ha megerősödik jön a "tudok úszni hullám" össze vissza úszik "élvezi" szűrővel szembe fog úszni (nagyon jó úszók, csak nem 2 literes betta tartó után, meg benne)


Ma javasoltam csipet haltáp tesztet, ha az megnyugtat akkor végezd el megint.


De nem feledd, 1-2 nap múlva 30% vízcsere, a szűrőt nem kell takarítani, csak ha indokolja az áramlás vissza esés.


A foltosoknak kicsit meleg a 28 c.fok, 26 körül elég, szerencsésebb lett volna a panda annak jó a 27 az a bettának is megfelelő, nem lesz gond a 26 c.fok sem.

2014. máj. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocs, a lényeget nem írtam le, ha ivar érett lesz a törzséhez viszonyítva majdnem 90 fokba mereszti a kopoltyúit majdnem minden halra ami a fészke közelébe megy, innentől igazán területvédő, a fölső részt védi, ha menekülőre fogja a hal akire meresztett meg is kergetheti.


A páncélosokat ez nem fenyegeti, ők alul vannak, de ez majd idővel lesz.

2014. máj. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!