Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pipázik csak ez az 1 hal?

Miért pipázik csak ez az 1 hal?

Figyelt kérdés

Üdv, Egy kék gurámiról van szó, a többi egyáltalán nem, de ez szinte mindig fent pipázik! A szűrés, levegőztető, világítás stb, minden tökéletes! Pár napja metilénkékes fertőtlenítést volt muszáj csinálni, mert parazitáktól szenvedtek. Már volt azóta 1 50%-os vízcsere, és 2x 20-30x-os. Kaját mértékkel kapnak csak egyenlőre, nem rendes adagban.

Mi lehet a baja szegénynek? Úgy sajnálom...A többi mind játszik, meg kergetőzik ő meg...

Mire gondoltok, mi lehet vele?



2014. máj. 12. 19:23
 1/6 A kérdező kommentje:
*Már volt azóta 1 50%-os vízcsere, és 2x 20-30%-os.*
2014. máj. 12. 19:28
 2/6 anonim ***** válasza:
a gurámik labirintkopoltyús halak így gyakran fel kell menniük légköri levegőt lélegezni
2014. máj. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, akkor csak véletlen lehet, hogy mindig csak az az 1-et látom?...
2014. máj. 12. 19:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha jó a keringés az akváriumban akkor 5-10 percenként 1 slukk a normális.


Nehezen viselik a nagyobb vízcseréket, lehet megfázott, szívós halak, ha eddig jól tartottad őket, fagyasztott vagy élő eleséget kaptak akkor kiheveri.


A metilinkék után 3-4 hét mire rendeződik minden, addig bármikor lehet ammónia, később nitrit mérgezés, a pipálás oka lehet ez is, főként ha a szűrő is kapott a metilinkékből, nem lett külön járatva pl egy vödörben.


Ilyen pusztító szereket nem szabad akváriumba tölteni soha, külön kell kezelni a halakat.


A kevés kaja csak rész megoldás, a halak kopoltyúiból, vizeletéből is keletkezik ammónia.


Egy baktérium kultúra nem ártana.


Esetleg aktiv szén.


Pontos infó kellene az akváról, halakról, szűrésről.


Valószínű ő kezdte meg a pipálást, lehet pár napon belül megy a többi is utána, majd elpusztulnak.


Resetelted az akva biológiáját, ilyenkor 3-4 hétig mérgező a víz a halaknak.


Ha nem adsz nekik enni akkor meg éhen halnak, legyengülnek és úgy pusztulnak el.

2014. máj. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Bacikultúra van, gondoskodtam róla; a vízkeringés is nagyon jó, Eheim szűrő-levegőztető van benne; de ezután tuti, hogy külön kezelem a halakat.

Szerintem kiheveri... kb5 percenként megy fel. Megpróbálom nem túlaggódni az egészet. Köszi szépen!

2014. máj. 12. 20:34
 6/6 anonim ***** válasza:

A konkrét megoldás az lenne ha vennél egy sera carbonos aktív szenet minél előbb, nem olcsó de köti az ammóniát és a nitritet, valamint gyógyszert, a doboz 250 gramm, 2000ft

6 hétig dolgozik, 100gramm/100 liter víztömegben.

Neked elég lenne 50gramm/100 liter víz. Tehát 5-6 hónapig elég.


Mindenféleképp külső szűrő kellene, gurámiknak a belső szűrő semmi, alkalmatlan a töltete nagytestű halakhoz.

Akár használtan, pl én is most vettem 8000ft volt tetra ex 400, 6 hónapot használt, egy kisebb akvára ment.

A gurámiknál jbl szűrők vannak.


Bármilyen külső szűrő jó, jobb mint a belső.

Belsővel folyamatosan betegségekkel, mérgezésekkel, parazitákkal, algákkal, legyengült halakkal találkozol majd, gurámik mellett kínszenvedés a belső, ez tapasztalat.


Külső szűrő mellet gyógyszer sem kell többet, ha nincs ammónia, nem gyengül le a halak immunrendszere, és nem kapnak el minden nyavalyát.

2014. máj. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!