Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Le tud ívni az ibolyalazac...

Le tud ívni az ibolyalazac egyedül?

Figyelt kérdés
Elég nagy a hasa, egyedül is menni fog neki? Nincs mellette egyenlőre az ő fajtájából hím lazac.
2014. máj. 15. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hasvízkóros.
2014. máj. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen hasvízkóros!


Nem fog ívni egyedül. Miért is tenné?

2014. máj. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kihagytad az alsós bioszt? :) Tudod a bibe meg a porzó...
2014. máj. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Vemhesen vettem, egyedül maradt.

Annyi volt a kérdés, hogy lerakja e a nyamvadt ikráit?

Jó lenne, ha kaphatnék végre értelmes választ is ezen az oldalon; mindenki csak hülyülni jár fel? - Tisztelet a kivételnek...

2014. máj. 16. 11:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Hülye kérdésre ne várj mást. Amúgy nyugodj meg nem lesznek kishalaid, miután lerakják az ikrát utána termékenyíti meg a hím, és persze nagyon lágy víz kell hozzá. Csak kihagytad az alsós bioszt:)
2014. máj. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát, köszönöm. :P

Honnan tudod, hogy nem alsóba járok egyébként?

Anoním oldal; fogalmad sincs, ki ír neked egy másik gépnél ülve. De ha valaki kérdést ír, választ vár. Nem hülyeséget.

2014. máj. 16. 22:42
 7/8 anonim ***** válasza:

"Vemhesen vettem, egyedül maradt"


Nem eleven szülő, így nem lehet vemhes, terhes. Az elevenszülőknél belsőleg történik a megtermékenyítés, erről nem írnák többet:)

Az ivás egy rítus, vannak halak ahol násztánc, egyedi jelek, viselkedés, előzi meg. A nőstény kibocsájtja az ikrákat magából, jön a hím és megtermékenyíti.

Egyes fajok az ivás után már nem tekintik sajátjuknak az ikrákat, így megeszik,(a te halad is) mások az felnevelik az utódaikat és védik őket.


A te haladnak valószínű egyszer csak leapad a hasa, társasban utódok nem lesznek, az ikra csemege a halaknak, elevenszülőknél lehet túlélő a kicsik között.


Remélem a fenti tiszta.


A # 4 kommentedben irt "egyedül maradt" kijelentést viszont ki elemeztetném, ezek szerint több ibolyalazac volt. Ha elpusztultak akkor annak az okára keres választ szerintem.

Ha nem jó a vízminőség gyanúsabb a hasvízkór, vezető helyen áll a rossz vízminőség okozta mérgezés utáni másodbetegségeknél.

2014. máj. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

"Egyedül maradt."- a boltban. Előttem vittek el a 7 ibolyalazacból 6-ot és ő maradt ott egyedül. Lesznek még fajtársai, de bizonytalan, hogy milyen hamar tudom őket beszerezni. Ezért kérdeztem, mert olvastam, hogy több hal csak a párjával együtt, rítus kíséretében teszi.

Nem akartam, hogy fájdalmai legyenek vagy bármi baja. Köszönöm a válaszod!

2014. máj. 17. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!