Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek még nem késő?

Szerintetek még nem késő?

Figyelt kérdés
Fekete teleszkópszemű halam csodávalhatáros módon 3 évet kibírt egy 17l-es akváriumban......Amikor kaptam akkor elég kicsi voltam és meg sem fordult a fejemben hogy ez neki kicsi lesz ez az akvárium. Most így idősebb fejjel már látom hogy ez nem volt valami jó, azóta már legalább kétszeresére nőtt a halacska, a társa pedig már régen elpusztult, így utólag visszagondolva szerintem ammónia mérgezés miatt :( Szóval most minél gyorsabban ki akarom onnan szabadítani mert látom hogy szegény nagyon szenved, ugyanis nemrég kifehéredett és az egyik szeme nagyobb mint a másik, és nem is nagyon szeret úszkálni, csak az akvárium alján ül, és mindig onnan megy fel hogy bekapjon egy-két szem haleledelt, úgyhogy elég sok idő mire megeszi az eleséget. Szóval az egyik ismerősömnek van egy kerti tava aranyhalakkal és neki szeretném ajándékozni a halacskát, csak attól félek hogy az ő állapotában és a táplálkozási szokásait nézve, nem nagyon tud majd helytállni, mert a társai el fogják enni előle a kaját. Szerintetek egy próbát megér? Vagy ha nem akkor mi legyen? Még egy nagyobb 150l-es akvárium beszerzésén is gondolkozok, ha ez így nem lenne jó megoldás. Segítsetek, olyan rossz őt szenvedni látni :(

2014. máj. 16. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1 utolsó utáni esélyt még megérdemel, szerencsétlen. Lehet nem éli túl, ha ilyen ramaty állapotba telepíted át a tóba, de szerintem nálad se húzza már sokáig.
2014. máj. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 fishbone62 ***** válasza:
A kerti tavat nem javaslom..esetleg egy 200 literes akváriumba próbálkoz tovább, de ha már szerencsétlen ilyen beteg nem sok karácsonya lesz
2014. máj. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vegyél neki nagyobb akváriumot...A vaterán nevetséges összegekért lehet venni, de csináltatni is.
2014. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Bukor Peti válasza:
szerintem add az ismerősödnek. szegény halacskának lesznek társai ez sokat jelent neki.
2014. máj. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Platypus ***** válasza:
Egy súlyosan legyengült és beteg hal nem húzná sokáig egy kerti tóban. Inkább vegyél használtan egy elég nagy akváriumot meg hozzá való szűrőt.
2014. máj. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy új akvárium összeállítása, üres járatása, 3-4 hét, ennyit ha ilyen stádiumba van nem bir ki. A biológia átvitele is problémás, a 17 literes akváriumban levő víz+ ugyanannyi állott víz menyiségre nem sok a 150 literesbe.

Az éretlen szűrő is problémát jelent, a 17 literes szűrője nem lehet túl nagy.


Én szavaznék a 17 literes akváriumnál egy jobb minőségű aktív szenet a vízbe ami kiveszi az ammóniát és a nitritet, mellé egy heti 2X 5 liter vízcsere, ha minden igaz ettől gyorsan helyrejön.

Ha sikerült kikupálni eldöntheted a többit, tó vagy nagyobb akvárium.

2014. máj. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
még sosem használtam aktív szenet, hogyan alkalmazzam? mondjuk vízcsere után beleszórom az akváriumba, az azután esedékes vízcsere után pedig ismét? és mennyi időnként legyen teljes vízcsere?
2014. máj. 16. 19:24
 8/12 anonim ***** válasza:
Uccsónál a pont :)
2014. máj. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az aktív szénnel kapcsolatban egyet szögezzünk le, nem akarlak költségekbe verni, te tudod menyit számít neked az a hal, azt is te látod milyen állapotban van.


Kell egy háló, epres dobozt, zöldséges dobozt amivel lefedik, vagy van a tusoló háló, ami a közepén madzaggal van megkötve, abba belógatod az akváriumba, lehetőleg az áramlásba, valahova.


Van 800 ft körül kínai 100 grammos, azt hiszem resun, az hálóba van, de nagyon koszol, akárhogy mosod jön a fekete cucc belőle, inkább külső szűrőbe jó.


Én sera carbonost szoktam használni, az 2000ft körül van 250 gramm, 100 gramm/ 100 liter víz a dózisa, lényegében ugyanannyi mint a kínai, csak nagyobb a kiszerelés.


Ha többet lógatsz be mint 17 gramm akkor sem történik semmi, nem lesz baja a halnak. Én hetente cserélném, 3 hónapig elég így, sokkal tovább dolgozik, de biztos ami biztos alapon inkább hetente.


A dobozon 100 garamm/ 100 liter 6 hétig dolgozik.

2014. máj. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
rendben, akkor minél hamarabb beszerzek egyet!
2014. máj. 16. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!