Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik olyan világítás nagy...

Létezik olyan világítás nagy méretű akváriumhoz, hogy az ember a gatyáját ne fizesse el az áramra? 0,

Figyelt kérdés
200x60x60 a méret most ide azért már refi kell bőven vagy hogyan lehet kiküszöbölni a magas villany számlát ?

2014. máj. 17. 08:04
 1/6 Platypus ***** válasza:
Vagy a gatyádat is otthagyod egy valóban jó minőségű LED-ért, vagy kicsit kevesebbet egy T5-ért ami azért némileg többet fogyaszt. Vagy nem veszel erős világítást és beéred hólyagos vízikehellyel.
2014. máj. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ !

Igazából szeretnék egy co2 rendszert is bele plusz ügye akkor már sűrű növényzetet .


Led világítást néztem de nem igen találtam olyat ami nagy teljesítményű lenne .


Co2 mellé és kell erős világítás ?

2014. máj. 17. 08:27
 3/6 YourDestiny ***** válasza:
Kell, de minél nagyobb az akvárium, annál inkább csökken a W/liter szám. Magyarul minél nagyobb az űrtartalom (arányosan növekedve), annál kevesebb fényre van szükség. 60 centi magassághoz még elegendő lehet a T5, viszont 720 literre is kéne legalább 350 Watt. Power LED-et lenne érdemes venni, és kombinálni esetleg pár nem túl erős halogén reflektorral. Qrva nagy befektetés, de hosszú távon már kifizetődő.
2014. máj. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ !
2014. máj. 17. 16:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy nagy kősziklát kell tenni az egyik részébe, olyat aminek lapos a teteje és a kő tetején kialakítani egy peremes részt (fent körberakni kisebb kövekkel és "pro soil" növényes aljzatot szórni bele) Oda ültetni a fényigényes növényeket, fölé tenni 2x24w neont, ami azt a részt világítja csak be.


Ugyanez kő nélkül: fogsz egy hosszú virágládát, megpakolod növényes aljzattal, beleülteted a növényeket és két szál merev villanydróttal felakasztod a ládát az akvárium peremére, úgy hogy 25-30 cm magason legyen a láda teteje az akvárium tetejéről. Így közelebb kerül a lámpához és elég lesz neki a 2x24Wattos fénycső is.


Köré, mellé pedig tehetsz a sötétebb részekre árnyéktűrő növényeket: anubiast, vizikehelyt..stb.

2014. máj. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szóval én biztos úgy csinálnám, most akár ledekkel is, vagy fénycsővel, tökmindegy, de hogy csak egy részét világtanám be. Csak mivel túl magas az akvárium, az is baj, ezért kéne feljebb tenni a növényeket valamilyen módon, és szerintem egy nagy kő tetején még jól is néznének ki.
2014. máj. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!