Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítséééééééééééég! Mi baja...

Segítséééééééééééég! Mi baja lehet a halamnak?

Figyelt kérdés
Van egy aranyhalam, kb. 10 cm, kicsit több....eddig 5 literes akváriumban volt, nagyon sajnáltam és tudtam, hogy az nagyon pici neki. Most viszont vettünk neki egy 200 l-es akváriumot, bújkálókkal, élő növényekkel, nagy, rendes szűrővel, meg mindennel....2 bapja van benne. Eddig tök aranyosan úszkált meg minden, de most elhúzodott az egyik alsó sarokba és nem monzdul. S.O.S. Valaki segítseeeeen...mi lehet a baja?? :O

#akvárium #aranyal
2014. máj. 20. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Valószínűleg nem érett be a víz meg a szűrőanyag, kellene venni baktérium kultúrát, részlegesen cserélni vizet heti 2 alkalommal, esetleg most gyors segítség lehet a romlott víz ellen aktív szén.
2014. máj. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ugye nem fog meghalni? :O eddig semmi baja sem volt :(
2014. máj. 20. 17:11
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
nem látunk a jövőbe
2014. máj. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"De ugye nem fog meghalni? :O eddig semmi baja sem volt :("


Ahogy előttem írták nem látunk a jövőbe.


A 200 literes egy friss akvárium, a talaj sem "beakvarizált" gondolom, a szűrő éretlen, a növények eleinte szenvednek mivel nincs nitrát a vízben.

Sok növény az elején bomlásnak indul ami csak ront a helyzeten.


Egy előnyöd van, a nagy víztömeg.

Hátrány, hogy ki kell dolgoznia magát az ajzatnak, dekornak, plusz a baktériumoknak el kell szaporodni.

2014. máj. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
Sürgősen cserélj vizet és vegyél valami baktériumkultúrát. Egy szűzies akváriumba bedobni egy halat hatalmas sokk, se biológiai szűrés, se stabilitás, tele van mindenféle kioldott anyaggal a talajból meg egyebekből.
2014. máj. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!