Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sera nitrát teszt nullás...

Sera nitrát teszt nullás eredménnyel?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Vettem egy sera nirtát tesztet és 0lett az eredményem ami nekem elég hihetetlen, lehetséges ez? Az akva kb nettó 200l, szűrés tetra ex1200 3l sera siporaxal, 35db neonhallal és vegyes növényzettel (vallisneria, anubias, fodros kalász) és úgy 45napja üzemel az egész. Tápozás ügyben kértem már segítséget a vallisneria miatt és vettem is profitot, hogy elkezdem tápozni és ezt a tesztet ami most nullát mutat. Lehetséges ez az eredmény? Megmértem egy másikban is amiben igen gyenge a szűrés és kevés a növény és ott is 0 az eredmény. Az eredmény heti vízcsere(25%) után van 3nappal.

2014. máj. 20. 20:24
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy küzdök a zöld víz nevű algával is már az elejétől kezdve(nem vészes de azért zöldes), bár nemhiszem, hogy köze lenne hozzá mert a kicsiben nincs ilyen gond(112l szűrés aquael fan3)
2014. máj. 20. 20:27
 2/37 YourDestiny ***** válasza:
Nulla nitráttal szerintem feltűnne, hogy kínlódanak a növényeid. Mikori a teszt? Én is vettem egyszer egy nitrát tesztet, igaz, az olcsóbb volt, de nem működött. Ahogy látom, még kiderül, hogy ezek elég gázosak...
2014. máj. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:

Nem ismerem kimondottan ezt a tesztet, lehet, hogy 5 mg/liter alatti értéknél nulla.


Ellenőrizni úgy tudnád a tesztet, hogy kiveszel a vízből és nitrátot adsz hozzá, esetleg neptun tápsó.


Az 5 mg alatti nitrátszint lehet teljesen normális, sőt úgy az igazi.

Most nem mérettem egy ideje, nekem vízügyi iskolában szokták mérni, nagytestű halakkal 3-4mg/liter szokott lenni, igaz hetente, kéthetente kimetszek fél felmosóvödör növényt, főleg vallisneriát.


A zöld víz viszont ammónia többletre utal szerintem, ami ha 45 napos az akva akkor simán lehet.


Kb 2 hete indított ismerősöm egy akvát tetra szűrővel, Neptun biostartot nyomtunk minden nap a vízbe, 4. nap után olyan tiszta volt a víz mintha betörték volna az akva üvegét, ránéztünk a tetra szivacsára és tiszta nyálka volt.


Kipróbáltam én is, egy érett régi akvánál beletöltöttem azonnal kitisztul.


Vettem egy új tetra szűrőt, érett siporax ment bele, a biostart után olyan volt a víz mint a tej egész nap.

3. nap beleöntöttem a napi adagot, semmi tejesség, 5 perc után kvarcz tiszta a víz, nem bírtam ki ránéztem a szivacsokra, tiszta nyálka, takony volt.


Végig teszteltem az akvákat 1 bukott a neptun "tej" teszten, de annál is 3 nap után már 5-10 perc és tiszta.


Nagyon pozitívan csalódtam a neptunban, az ára pedig vicc 3 darabot lehet venni 1 sera nitrivec árán.

2014. máj. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Hát az tény, hogy a vallisneriák döglődnek szépen tehát lehet, hogy nincs nitrát, ezért vettem most profitot és nitrát tesztet mert azthittem csak a mikro elemek hiányoznak de akkor már gondoltam rámérek a nitrátra is és ha kell azt is adagolok bele. De akkor először letesztelem tápsóval és aztán eldöntöm mi legyen(na meg várok pár hetet, hogy reagálnak a profitora). A neptun biostartot szintén próbára teszem
2014. máj. 21. 07:39
 5/37 A kérdező kommentje:
Ja és a teszt teljesen friss! De elég nehezen tudom elképzelni, hogy 35 neonhallal 0 a nitrát és külön kelljen adagolni növényeknek egy társasban?!
2014. máj. 21. 07:42
 6/37 YourDestiny ***** válasza:
Nitrát akkor nem lenne még, ha a bio szűrésed nem működik. Ezt a verziót kétlem. Mellesleg én úgy tudom, újonnan már a Neptun növénytápsó sem komplex, avagy nitrátot már nem tartalmaz. Szóval talán ez se biztos támpontot.
2014. máj. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Hát igen ilyen szűrésnek működnie kell még ha nem is állt be teljesen akkor is kellene nitrátot produkálnia! Azért gyanús a dolog mert a másikban is 0 mutat pedig ott szinte semmi növény nincs, mondjuk a bio szűrése is kb egyenlő a nullával.(csak hozzáteszem nem az enyém :))
2014. máj. 21. 10:02
 8/37 Platypus ***** válasza:
A növények hisztizni szoktak 5 mg/liter alatt. A növényes akváriumban még hihető a 0-ás érték, a másikban viszont nem. Valami zűr lehet a teszttel.
2014. máj. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Nagyon úgy tűnik ami bosszant nagyon mert nem olcsó, de ha beigazolódik akkor nem veszek több tesztet a híres nevezetes serából! Mit érdemes helyette venni? Jbl?
2014. máj. 21. 10:32
 10/37 YourDestiny ***** válasza:
Nekem nagyon sok Sera termékkel rossz tapasztalatom van, de vannak jók is. Egy ismerősöm a sáros földig lehordja a teszteket, én a fénycsöveket tartom kritikán alulinak. JBL tesztem van pH-ra, KH-ra, egy ismerősömnek ammóniára, tökéletesen funkcionál, eddig a legbeváltabb, pedig sokat próbáltam már (ismertebb tesztek közül a Tetrát nem). Szóval ha valamire ráadnám a fejem, az a JBL.
2014. máj. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!