Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 120 literes akváriumba hány...

120 literes akváriumba hány és milyen halak lennének ideálisak?

Figyelt kérdés

Eddig van:

4 platti

4 neon

6 zebra dánió

1 sziámi

1 kőnyaló harcsa

1 páncélos harcsa


Ők remekül elvannak.


Még elférne benne kényelmesen pár neon és egy tapadó harcsa, vagy még milyen más fajtájú halat ajánlanátok ezek mellé?

Első akváriumom, ezért kérek tapasztaltabbaktól némi tanácsot, 2 sziámi nőstény már nem férne bele, igaz? :/


Illetve a növényeim, főleg az Anubiasok nagyon gyorsan besárgultak, most van valami kemény fűféle és mohák, azok eddig jól bírják. Ha növénytápsózom, akkor pedig bezöldül a víz... ilyenkor mi a teendő? Vagy a hőmérséklet nem megfelelő nekik? Kb. 28-29C°-os a sziámi miatt.

A növény maradjon zöld, a víznek viszont nem kéne. :)


2014. máj. 21. 09:42
 1/6 YourDestiny ***** válasza:

Kőnyaló... egyre jobb nevek. Na, ez most nálam keményen kiütötte a biztosítékot, sőt, az egész rendszert. Lassan, talpnyaló is lesz.


A páncélos harcsát 5-6 példány alatt nem lehet tartani csapathal létére. Így teljesen szokatlanul viselkedik, satöbbi. Szóval ahhoz kéne venni, és ne ancistrust. Az elég nagyra tud nőni, elég belőle egy. Ezenkívül a neonhalhoz vegyél még kettőt, és így jó lesz, ha a szűrésed megfelelő.

2014. máj. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 YourDestiny ***** válasza:
A hőmérséklet miatt nem döglene ki az anubias. Alacsony igenyű növényeid lehetnek egytől egyik, nem kell agyontápozni őket. Viszont ha hamar bezöldül annak hatására a víz, arra utal, hogy a szűréseddel nincs valami nagyon rendben. Ez lehetne magyarázat az anubias viselkedésére is, ugyanis már többször tapasztaltam, hogy ammónia hatására elsárgulnak a levelek és elrohad a gyöktörzs. A tippem az, hogy vagy gyenge a bio szűrés, vagy kinyírod azt klóros vízzel.
2014. máj. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Páncélos harcsa mehet még bele, ha legeljék az algát


és neonból legyen minimum 10 esetleg 15

2014. máj. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:

Mi az a kőnyaló és mi az a tapadó harcsa? Ha csak az egyik ilyen becenevet hallanám, mindkettőre azt hinném, Ancistrus, na de itt kettő is van.


A hőmérséklet miatt már most is gáz van. A 28 fok nagyon sok a neonhalaknak. Ki kéne cserélni őket páncélos harcsákra, mert az 1 db magányos. Ha valamit még lecserélnél elférne benne 2 sziámi nőstény, amennyiben van elég növény búvóhelynek.


Az Anubiasok akkor is hajlamosak erre, ha nem elég erős az áramlás. A növénytápsótól nem lenne szabad zöldülni a víznek, gyanús hogy nagyon nem stimmel valami a szűrés környékén.

2014. máj. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, hogy a viz tetején zöld algapöttyöket láttam. A lámpát 15 centivel feljebb raktam és megszünt.
2014. máj. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocs nem ide akartam irni.
2014. máj. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!