Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Házilag előállított micro meg...

Gabosska kérdése:

Házilag előállított micro meg macro táp dózisa?

Figyelt kérdés

Erdélyi legény vagyok, ezért számomra nehézkes hozzajutni a GA féle tápokhoz.

Egy bukaresti akvakertész által katyfolt micro és macro tápokat használom, viszont nem kaptam tőle útmutatást, hogy mekkora dózisban kell azt naponta adagolnom az akváriumomba.

Leírnám a tudnivalókat:

Macro:

- 59 gr. (K2SO4)

- 65 gr. (KNO3)

- 6 gr. (KH2PO4)

- 41 gr. (MgSO4)


Micro:

Br - 1.06%

Cu - 0.23%

Fe - 8.2%

Mn - 1.82%

Mo - 0.15%

Zn - 1.16%


Amit kaptam a leírás szerint felkevertem egy liter vízben.

Mennyit kell adagolnom?


(120 litres aksim van, 4x18W világítással...növényes aksiról lenne szó)


2014. máj. 21. 17:28
 1/6 Pendulum92 ***** válasza:
CO2 van?
2014. máj. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pendulum92 ***** válasza:

Úgy számolom, hogy napi 1 ml-rel jó értékeid lesznek a makróbol.


Ugye nem öntötted össze a mikrót és makrót?


A mikró % ok nem inkább g/l-ek?

2014. máj. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Co2 van, élesztős. :)
2014. máj. 22. 07:14
 4/6 Pendulum92 ***** válasza:

Tehát a makród hasonló, mint a GA macro, tehát az mehet 1 ml / nap, ha 50%-ot cserélsz hetente. Ha 30-at, akkor kb 0,5-0,6-ot, tehát kétnaponta egy nyomás.


A micro kicsit furcsa, nekem elég töménynek tűnik, én azzal óvatosan bánnék, én max 0,04 ml-t adnék naponta, ez kb 1 csepp.


De nem törvények ezek az adagolások, amik meg vannak adva, sehol sem, a végső szó a növényeidé.

2014. máj. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pendulum92 ***** válasza:

Bocsi, rosszul írtam, a GA adagolása 1ml/20liter akváriumvíz/ nap.


Tehát ha 120 literes az akváriumod, 6 ml kell naponta, ha 50%-ot cserélsz, és kb 2-3, ha %-ot.


A nyomás, mint mértékegység csak akkor érvényes, ha olyan palackod van, mint a GA-é :D

2014. máj. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pendulum92 ***** válasza:

Hogy bonyolítsam is a dolgot, az sem mindegy, mennyi co2 van a vízben, mivel ez pörgeti a növényeket legjobban.


Ha EI szerint tápozol, akkor nyomhatod a tápot ezerrel, mehet simán a 3 ml naponta, ekkor tulajdonképpen túladagolsz, majd a vízcserével visszahozod alapszintre a tápanyagokat.


Én jobban preferálom a "spórolást", amikor pontosan annyit juttatok, amennyit igényelnek a növények, persze ezt rengeteg idő kitapasztalni, és időben is változhat, de mérésekkel nagyjából meg lehet határozni.

2014. máj. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!