Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek birok szaporitani...

Szerintetek birok szaporitani sziámi harcosokat?

Figyelt kérdés

van egy nagyobb akváriumom abba egy him van es egy kissebb abban szaporitanám

nagyobb kb. 30 L

kisseb 10 L



2014. máj. 25. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó kérdés mintha én írtam volna ki.. :-) én is szeretnék kishalakat nekem 1 fiú 1 lány van,de úgy hallottam h nehéz a pici halakat felnevelni..
2014. máj. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Próba szerencse.Sok sikert!
2014. máj. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nekem már sikerült, tedd őket külön kb 3 hétig(ne is lássák egymást) és etesd őket fagyasztott vagy élő halkajákkal szúnyoglárva,tubifex,daphina,artémia ha letelt a 3 hét

tedd össze őket a 10 l es akváriumba de a vízben legyen egy

pár db vízen úszó növény de a legjobb ha egy hungarocell lapot akkorára vágsz hogy az akvárium felét fedje le ezt tedd rá a vízre talajt ne tegyél nekik egy kicsit sem ha

a hím megépítette a habfészket akkor jobb betenni a nőstényt, a hím elkezdi kergetni és kifeszített úszókkal "hullámzik" mellete ezután elkezdenek ívni a hím a habfészek alá tereli a nőstényt majd köré tekeredik és a nöstény kiengedi az ikráit a hím farokuszonyára ahol a hím megtermékenyíti ezután felszedegetik a talajról az ikrákat

és beköpködik a habfészekbe (a víz semmiképp ne legyen 10-20 cm nél magasabb!) ha leívtak a hím elkergeti a nöstényt

általában ezután vedd ki a nőstényt mert a hím képes megölni is (nálam már előfordult hogy elfejeltettem kivenni és már szét vlt tépve az uszonya, de még élt most is él) a kishalak kikelnek kb 3 nap alatt amikor elúsztak vedd ki a hímet is de mielőtt a kishalak kikelnek csinálj egy infuzória tenyészetet (száraz füvet tegyél egy duncosüvegbe önts rá vizet és ha befehéredik a víz abban vannak kis állatkák amikkel etetheted a kishalakat vagy

ami gyorsabban megvan az hogy egy főtt tojás sárgáját feloldod vízben és ami leülepedik belőle azt felszívod

fecskendővel vagy pipettával és azt adod nekik

a vizük ne hüljön 20c alá ha már elég nagyok kaphatnak

lemezes tápot is

2014. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönök mindent, nálam a sziámi még fiatal és legalább fél évet azert várok mielött belekezdek

a him nincs teljes 1 éves...

2014. máj. 25. 16:50
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem már ivarérett, a boltokban amit veszel általában már 2-3 hónap alatt ivarérett lesz de néha elég nekik pár hét vagy már eleve kifejlett, a többi halhoz képest rövid ideig is élnek(3-4 év)
2014. máj. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
én nem boltban vettem, egy jó barátomnak vannak sok halai és tole vettem
2014. máj. 26. 18:29
 7/11 anonim ***** válasza:

# 3 válaszoló teljesen korrekt a leírásod, le a kalappal, de 10 literben meddig tarthatóak a kishalak?

Mert ugye lesznek azok nagyobbak is.


Példa ezek 4 hónapos meggyhasú sügérek, 75 literben egy 3 literes belső szűrővel, 1.5 liter siporax, 1,5 szivacs, hetit 50%vízcsere, különben felbuktak volna. Magas nitrogén igényű vallisneria kíséretében.

https://www.youtube.com/watch?v=KS6OpP93EqM

2014. máj. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mi nem tartsuk sokaig magunknal, vagy elcserélném, eladnám,vagy elajándékozom...

Úgyhogy nem lesznek tul sokáig a 10 löttyösben...

ahonnan pl szereztem oda talán elviszem és elcserélem másik halakra...

2014. máj. 26. 21:20
 9/11 anonim ***** válasza:
én amikor már kicsit nagyobbak voltak áttettem őket egy nagyobb nevelőakváriumba kb 3 hét
2014. máj. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindent Mindenkinek
2014. máj. 27. 07:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!