Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes fedeles akváriumtól...

54 literes fedeles akváriumtól penészesedhet a lakás?

Figyelt kérdés

Halakat szeretnék tartani, igaz-e hogy penészesedik a lakás az akváriumtól?

előre is köszönöm a válaszokat:)

19/L



2014. máj. 25. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem penészesedik.
2014. máj. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 YourDestiny ***** válasza:
66%
Komplett hülyeség. Ha penészedik, az nem az akvárium hibája. Nem fedett, de nyitott akváriumnál sem okoz gondot.
2014. máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

Már hogyan penészesedne, a halak az akváriumban vannak, a falak meg nem.

Itt egy dolog a döntő, ami miatt én pl. az ablakon hajítottam ki a nővérkém megunt, és pokolba kívánt akváriumát, miután 10.000-szer elmondtam neki eleinte szépen, finoman, kérve, majd durván, utasítva, parancsolva, követelve,hogy vigye el: a szag, amit egy cseréletlen víz áraszt. Ha nem cseréled rendszeresen a vizet, az óhatatlanul koszosodik,büdösödik, egy idő után orrfacsaró bűzt áraszt.

2014. máj. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Megfelelően karbantartott akvárium vize nem büdös, pontosan olyan szaga van, mint egy tiszta tóvíznek.
2014. máj. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat, már egy páran el akarták hitetni velem, hogy penészesedés lesz.


Hetente tervezem a részleges vízcserét, szűrőtisztítást, és

havonta meg nagytakarítását.

2014. máj. 25. 18:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Nagytakarítást nem kell csinálni, maximum pár évente, mert felborítja a biológiai egyensúlyt. A szűrőt takarítsd havonta(vízcserével egybekötve). A heti vízcsere megfelelő.
2014. máj. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 YourDestiny ***** válasza:
Nagytakarítás nincs. Ha szükség van rá, valamit rosszul csinálsz.
2014. máj. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A nyitott 200 literesemtől se penészedett télen semmi, de nem műanyag ablakkeret van, hanem fa és körbe van ragasztva szivacs csíkkal. Nem egy nagy szigetelés, de nem fúj át rajta a szél, és télen végig csukva volt. Nyáron meg nyitott ablaknál úszómedencét is csinálhatok a lakásból, úgy se lesz penészes.
2014. máj. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Platypus ***** válasza:
Még egy nyitott akvárium sem ad le annyi párát, mint egy ember a légzésével. Egy fedett akváriumnál meg nudli a párolgás. A fal a rossz hőszigeteléstől és a kevés légmozgástól penészedik. Ha a lakás nem hajlamos rá, akkor egy akvárium jelenléte nem változtat semmin.
2014. máj. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Rendben :) akkor csak víz és szűrő tisztítás lesz.


Nekem is fa nyílászárók vannak, naponta szellőztetem a lakást.

2014. máj. 26. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!