Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10 l-es surun beültetett...

10 l-es surun beültetett akváriumban fel lehet nevelni a sziámi harcoshal ivadékokat sera artemia mixxel és sera micronnal? Ha igen, lehet adni nekik fótt tojássárgáját és azt hogyan?

Figyelt kérdés
2014. máj. 26. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni. A főtt tojássárgáját szitán kell átnyomni és beadagolni a vízbe. A sok bekerült bomló szerves anyag miatt azonban a víz intenzív tisztítást kíván.
2014. máj. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Felnevelni semmiképp, ha több halra gondolsz 1 db 10 literes akvában. Kb 1 hónapig elég lehet, de az is kétséges, utána már jóval nagyobb akva kell, ha a hímek kekeckednek akkor hímenként 1 db akva.


Átlag 30 db 4 hónap körüli halnak 50-100 liter közötti akva kell, erős szűréssel, de ez fajfüggő.


Bettánál a hímek viszonya kérdéses, kereskedésben már külön tartják őket, akvánként 1 hím.

2014. máj. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És melyiket kell elóbb a sera artemiát vagy a micront?És az artemiát azt hogyan kell adni?Inkább 10 literes súrún beültetett akvában vagy 10 literes kiblibe rakjam a kishalakat?
2014. máj. 26. 21:19
 4/10 A kérdező kommentje:

Ja és ha felnónének,akkor mennyiért lehetne eladni és hol?

Még azon gondolkoztam,hogy zebradániót szeretnék tenyészteni,azt hogy lehet és mennyiért lehetne óket eladni?

2014. máj. 26. 21:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Eladni nem nagyon lehet, inkább elajándékozásra készülj, óriási túlkínálat van halakból, ami nálad szaporodik az másnál is.


A bettát 500ft +- 100ft rengeteg helyen áruljak a neten.


A zebradanió 100-200 ft, attól függ menyit visznek, példa van aki 14 darab egybe és 1800ft vagy 8 darab egybe 1000ft-ot kér.


Kereskedésbe nem szoktak venni, esetleg törzsvevőktől ha jó ismerős beveszik.


Központi szűréssel rendelkező üzletekben kizárt, csak megbízható tenyésztőtől vesznek, ha akváriumonkénti szűrés van akkor is csak apró pénz.


Ha nem magad tenyészted, készíted a kaját, akkor bukás az egész, villany, szűrés, plusz akvárium az mind mínuszba megy.

De minden boltnak megvan a beszállítója.

2014. máj. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És a többi kérdére a válszt,ha kérhetném.
2014. máj. 26. 22:56
 7/10 A kérdező kommentje:
Ilyen vásárba,mint a gyóri állatvásár el lehet vinni eladni,vagy oda halat nem lehet?
2014. máj. 26. 23:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a tápjaidat, én minden kishalat fagyasztott artemián neveltem fel, lenyestem egy kis darabot a fagyasztott kockából, vissza vettem a szűrőn, lehullik az ajzatta ott egyből megtalálják, gyorsan felolvad, nagyoknak előtte micróban kevés vízben kiolvasztom.

Ha nagyobbak akkor sera lemezest adtam nekik.


Nagyobbak már eszik a krillt is, én csak fagyasztott táppal etetek, száraz táp az horror árban van.


Példa artemia, 30 kocka 300ft ha ezt tápértékben száraz táppal akarod helyettesíteni sera vipan 500 ml 2400 ft


Van egy kis különbség 300 és 2400 ft között, nem mellékesen a halakat is meg lehet nézni, a fagyasztottal etetettek sokkal egészségesebbek.


Mondjuk nekem más, havonta 4-5 tábla fagyasztott elfogy.

Néha lemezes a vitaminok véget.

2014. máj. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ilyen vásárba,mint a gyóri állatvásár el lehet vinni eladni,vagy oda halat nem lehet?"


Még egyenlőre ott tartasz, hogy csak tervezel, a tenyésztés, és a kicsik felnevelése nem egyszerű feladat.

Képben kell lenni rendesen, ismerni kell az akvárium biológiáját, kell hozzá barkácsolni is.


Általában elevenszülő halaknál spontán megy ez könnyen, de azokat inkább teknős kajának lehet eladni, legalábbis nálunk decire adják amit behoznak az akvaristák, csak példa ha valami nagyon szép guppi hím van akkor az ússza meg.

2014. máj. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dioxyde ***** válasza:
10 liter az szerintem nagyon kevés ha felakarod nevelni őket...kell szűrés is nekik azért nem olyan könnyű őket felnevelni,ha meg sikerül és lesz pár szép hímed azokat lehet el tudod adni majd de sok pénzre ne számíts.
2014. máj. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!