Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium állvány 18 mm vtg....

Akvárium állvány 18 mm vtg. Bútorlapból? Maximum 300 kg-ot kéne elbírnia. A Juwel akváriumbútorokat vettem alapul egy kis megerősítéssel de aggódom még így is. Kibírhat ekkora súlyt a bútorlap hosszú távon?

Figyelt kérdés
Az asztalos szerint igen. Nagyon aggódom. 1db 100x70-es tömör hátlapon és 3db 50x70-es lábon állna.
2014. máj. 28. 09:55
 1/10 YourDestiny ***** válasza:
63%
Szanaszét kéne merevíteni és fogatni L vasakkal, ezenkívül a tetejét vastagabból csinálnám, vagy duplán tenni a 18 millis lapot, összefúrni és egyben élfóliázni. Aki tudja a dolgát és szanaszét rögzíti, az meg tudja csinálni stabilra és biztosra, de akkor sem ilyen olcsó szar fűrészporos préselt lapokat használnék, mint amiket a legtöbb helyen árulnak. Ráadásul a sok keresztlapnak, erősítésnek köszönhetően nem lenne benne sok hely, meg nem is lenne praktikus a tároló része, amit mondjuk az ajtók rejtenek. Szóval olcsóbb és okosabb dolog egy vaskonstrukciót körbebútorlapozni, nekem is úgy van a 334 lityós.
2014. máj. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni. Nekem 300 literesem van, én készítettem hozzá a szekrényt. Három ajtós, a két oldalfal meg a két középső válaszfal közé (!) kell rakni a hátfalat, ami szintén 18-as (!) lap. Ennyi. Van egy kb 6-8 cm-es lábazata, hogy profibban nézzen ki. Teljesen stabil. Ne vicceljünk már, hogy egy ilyen szekrény nem bír el 300 kg-ot.

A köldökcsapot persze nem kell kispórolni, minden lehetséges élbe 5-5 db-t raktam.

2014. máj. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én teli hátlapot fogok tenni és maximum ha készvan és nem tűnik atomstabilnak akkor csináltatok bele keretet.
2014. máj. 28. 22:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam hogy a lábak két szélén és középen dupla bútorlapból vannak, belülről 8db faléc merevíti őket oszlopszerűen.


A hátulja egy bútorlap telibe.


A teteje 4 centi vastag (vízálló) konyhai munkalap, mely alá keresztbe tettem 3 sor falécet (egyet hátra , egyet középre, egyet előre), hogy a lap sehol se tudjon hajlani.


Van rajta egy legalább 50 kilós akvárium + kb 20 kiló kő + 10 kiló talaj + 200 valahány liter víz.


Arrébb kellett egyszer tolni az egészet teli vízzel 10 centit. Nem dőlt össze, de akkor féltem, hogy szétesik a tákolmány.


Hogy őszinte legyek jobban örültem volna egy vasállványnak, bevonva bútorlappal, de azt nem tudtam megvalósítani.

2014. máj. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nálam se jött/jön össze a belső vasállvány maximum kérhetem az asztalost, hogy rakjon még bele extra merevítéseket. A lábakhoz fogok kérni szerintem...
2014. máj. 30. 08:40
 6/10 YourDestiny ***** válasza:
És arra figyeljen, hogy a felső lap ne tudjon nagy távon hajolni. Ha sok a merevítés, jó lehet a 18-as lap, de a konyhai munkalap a legtutibb.
2014. máj. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az 5x5cm-es faláceknek van teherbírásuk,

ha olyanokat belerak merevítőnek.


Pl a galériánk kb olyan 5x10-esből volt és 20 ember feljött rá egyszer házibulin. A fa az erős. A bútorlap nem annyira, mert azt apró darabokból préselik.

2014. máj. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A felső lap 50 cm-en ként lesz alulról kitámasztva mivel három lába van. Akkor rakatok rá még egy lapot vagy kérem hogy csinálják vastagabból. Arra is gondoltam, hogy 2db fa kocka alakú merevítőt csináltatok bele. Korábban ezeket vasból akartam illetve vas vázat de az asztalos állítja, hogy ez elbírja...
2014. máj. 30. 13:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyik felébe ha rakatsz polcot, az is legyen betiplizve, oszt cső! Ki van zárva, hogy ne bírja el.
2014. máj. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 YourDestiny ***** válasza:
Annyi a hátránya, ha nincs vas, hogy véletlenül se tudod majd odébb parancsolni pár centivel, ha netán szükség lenne rá. Bár kétlen, hogy valaki több száz kilós akváriumot mozgatni akarna.
2014. máj. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!