Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek ezek igazi korallo...

Fejes Zotán kérdése:

Szerintetek ezek igazi korallok ebben a sügéres aksiban? Nagyon tetszik de ha eredeti korall is van benne az drága lenne. Www.Youtube.com/watch? V=Z6sOY9vJA80

Figyelt kérdés
2014. máj. 29. 21:34
 1/8 reptoid ***** válasza:

linket majd csak a leírásba vagy kommentbe rakj, mert a fő kérdésben elrontja.


Egyébként a korallok sós vízben élnek, a sügerek - a korallsügereket leszámítva - pedig édesvízben. Szóval így látatlanban kizárom, hogy igaziak legyenek.

2014. máj. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem látom a linket, de ebayon sokféle műanyagot lehet rendelni, de ha ilyeneket beraksz, algásak lesznek.

[link]

2014. máj. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:
18%

Igaziak. Természetesen nem élnek, szárított és pucolt korallvázak. Az akvárium nagy része édesvízi mészkőből áll, az is korallszerű, de van benne pár igazi korallváz meg némi tengeri makk is(a bal szélső barlang tetején pl.). A sügéreknek mindegy, a korall is mészkő kémiai szempontból nézve. Egy jó minőségű műkorall sem olcsó, de kevésbé környezetkárosító mint az igazi begyűjtése. És az igazi nem pucolható, egyszer bealgásodik és annyi a dekorációs értéknek.


Ez itt 100% műanyag: https://www.youtube.com/watch?v=LzOEJBfp62E

2014. máj. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
:) Csilivili hülyeség, még jó hogy színes tollseprűk nincsenek benne: [link]
2014. máj. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

jajj, ezt akartam linelni

[link]

2014. máj. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez lehet a kérdező linkje: https://www.youtube.com/watch?v=Z6sOY9vJA80
2014. máj. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Igen az utolsó hozzászóló linkje a jó.Legközelebb utólag szúrom be.

Lehet még átgondolom milyen sügéres aksit rakjak ösze:-D

2014. máj. 30. 17:41
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Horvátországban és Olaszországban az utcai árusok tömve vannak egybe kihipózott acroporákkal. Kb 30cm széleset euróból átszámolva olyan 10 ezer Ft körül láttam jó két éve.


Száraz lyukacsos köveket, amik meg végülis megkövesedett korallok is lehetnek, tengeri akvarisztika boltokban lehet kapni, körülbelül olyan 2500 Ft / kiló áron. Azok közt is vannak szép mintájúak.


Meg van egy "Csigaház" nevű bolt - ha még működik - Pesten a Hermina út és Thököly út sarkán. Rég jártam ott, de ott is voltak ilyen kihipózott korall vázak. Lehet hogy még most is van, ezt sajnos nem tudom.

2014. máj. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!