Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tartsak 100 L Akváriumba?...

Mit tartsak 100 L Akváriumba? (ami lehetöleg könnyen tenyészthető )

Figyelt kérdés
2009. dec. 31. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elevenszülő halak közül: guppi, molli


Ikrázó: dániók

2009. dec. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ahogy irták a legkönnyebben szaporitható a guppy.Ha nem halat akarsz akkor a red cherryt lehetne szaporitani benne nagyon könynen,és az akvarista.hu-n darajáért 1 100ast kérnek,ugyhogy jó kis üzlet ez...Lazán visszahozzák a rájuk forditott pénzt,és még többet is.10db-ot eladsz egy évben,már megvan a kajájuk
2009. dec. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi az a red cherry???
2009. dec. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a vitorlás halak is könnyen szaporodtak 90 l-es akváriumban. Igaz az magas falú, keskenyebb (mint egy tv) akvárium volt, direkt nekik tervezve.


De talán tényleg az elevenszülő halak a legegyszerűbbek.

2009. dec. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

17:24 vagyok!

Már tudom mi az a red cherry! :)

2009. dec. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A red cherryk mien gyakran szaporodnak ?
2009. dec. 31. 23:54
 7/11 anonim ***** válasza:
Veszel 10 db-ot.Élete során a nőstény 5ször petés kb. 25-35 db kis garnélát hoz a világra.Kb 2 mm-esek és olyan 4hónap mulva lesznek ivarérettek és 3 hét a pete megtermékenyitéstöl a kis garnélákig. másfél 2 évig él ,de inkább csak másfél.Ha figyelembe vesszük hogy sok nősény van,gyakorlatilag havonta tudsz egy idő után belőle eladni jó sokat...Egy ekkora akváriumba szinta akármennyi lehet belől,álltalában 1 literre számolj egy garnélát.Mármint ez a redeknél van így.Más garnélának több hely kell.Szépen tisztogatják az aksit,de csak akkor leet eredményesen szaporitani ha nincsenek halak körülötttük.Nekem egy 15literesben vannak most 13-man,de még picik.De cukik,és nem lehet szinte olyan kis mennyiséget beszórni amit meg is ennének...Szivacsszűrés elégséges hozzájuk,és elvileg nem kell fűtés.És világitást a növényeknek megfelelően kell erősiteni.Imádják a mohákat.Jávai,gömb,karácsonyfa,forrás,és az úszó májmohát.De változóak az igényeik. az úszó májmohának sok fény kell a forrásmohának meg alacsony vízhő.Ezt gyakorlatilag nyáron nem lehet megoldani.Persze vannak hűtő gépek meg hasonlók. Apró szemü talaj kell 1-3mm és ne éles talaj legyen.Fekete talaj kiemeli a piros(Redek) és a zöld(növények) színt.És egy gyökeret dobj még be nekik,és jól érzik magukat.Mangrove vagy akármien gyökér jó.Pl szőlőtőke is,csak áztatni kell mielött beteszed nekik.Semmien vegyszert nem tűrnek meg ,még vízkezelőt sem, hagyni kell állni a vizet mikor cseréled,és heti 1/3-ot cserélj.Nekem nem nagy dolog 5 litert cserélni,de sz literes akváriumnál ez kicsit több vizet jelent...:)
2010. jan. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A platti is könnyen tenyészthető, de mint minden halnál, itt is ügyelj majd arra, hogy ne alakuljon ki túlzott beltenyészet, mert akkor sok hibás, gyenge egyed születhet.
2010. jan. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
pont ezt akartam én is kérdezni! Csak annyival kiegészítve hogy MINDIG EL KELL KÜLÖNÍTENI A TANYÉSZPÁRT? IVÁSI SZEZONBA ELÉG ELKÜLÖNÍTENI ŐKET? (ja ez halra értendő)
2010. jan. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 petux2000 válasza:
Havonta hozza a kicsiket és nem ivadék faló a jóltartod .Azt szeretném tudni elevenszülőt vagy ikrával szaporodót szeretnél?
2014. máj. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!