Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tehetnék opálosodás ellen?

Jaczek kérdése:

Mit tehetnék opálosodás ellen?

Figyelt kérdés

Még eév februárjában renedeztem be az akváriumomat és töltöttem fel. Ezután 2héttel elkezdett algásodni de nagyon. Majd ezt egy jó 2 hónapos harc követte. Majd végül a májusban vettem bele halakat. A halak közt van 4 alganyaló is. Ezután az alga teljesen meghalt . Most már csak elényésző mennyiségben található meg növényeken, de a sziklákon rajtamaradt de az alganyalók dolgoznak rajta :-) Viszont amint a halak belekerültek a medencébe és az algásodást visszaszoritottam úgy el kezeett opálosodni az akvárium vize. A víz elkezdett zöldes fehér színárnyalatot felvenni .

Az akváriumom 148l-es a világitás 3x24v a levegőztetés pedig maxra fel van csavarva, a szűrés is eléggé jó.


2014. jún. 1. 15:11
 1/2 Platypus ***** válasza:
Próbálj ki valami mikroszűrő anyagot. Kovaföld vagy vannak direkt erre gyártott szűrőanyagok. Olyan pici rések vannak rajtuk, amik épp az egysejtű mérettartományba eső dolgokat fogják meg, mint ami az opálosság is a vízben. "Micron filter" néven keresd.
2014. jún. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod és még annyit hagy kérdezzek , hogy ebből mennyi kel az akváriumomba és átlag mennyibe kerül?
2014. jún. 1. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!