Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bettát endler guppival lehet...

Bettát endler guppival lehet együtt tartani?

Figyelt kérdés

Akkor, adatok:

-55 liter, 400l/h oldalpolcos szűrő, úgy 4 liter szűrőanyag, azzal nincs is gond, a víz kristálytiszta

-6 db hím endler guppi

-15W-os fénycső, olyan növények mellett, mint jávai moha, gömbmoha, és az a hosszú hínárszerűség, aminek most hirtelen nem jut eszembe a neve

-van bent egy jó nagy gyökér, redd moon asszem

-2 kő, az egyik üreges, néha abban bujkálnak

-hetente egyszer úgy 1/3-ados vízcsere, ellenőrzötten 0-ás klórral, 24 H állási idővel.

Amit megkísérelnék: betenni melléjük egy bettát. Eléggé el tud veszni a hat hal az akváriumban, gondoltam, tennék még melléjük valakit, a zebracsigu nem épp izgalmas társaság. Nem nagyon tudom eldönteni, hogy a méretük mekkora problémát jelenthet, vagy, hogy halálra üldözi-e majd őket a betta, vagy mi történik, ezért aztán inkább kérdezek, mielőtt tönkretenném a kis kényelmes, kismacskaszerűen kíváncsi endler guppiim életét...



2014. jún. 4. 18:54
 1/9 Pendulum92 ***** válasza:
86%

Az endlernek nincsen nagy, fátyolos farka, így nagy az esély, hogy nem lenne gond.


Viszont a betták hirhedten személyiséggel rendelkező halak, ha valami mérgezett egeret kapsz ki, nem lesz béke.

2014. jún. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

2 napja vettem sziámi harcoshalat a guppik , black mollik közé.(nem endler,hanem nagy díszes uszonyúak)


Nem bántja, a guppik, molli vígan úszkálnak össze vissza.

A betta pedig az akvarium üveg mentén lassan úszkál, és néha felmegy levegőért a víz tetejére.


Az jó ha sok növény van az akváriumban, mert szeret megpihenni rajtuk.


Etetésnél macerásabb kicsit, mert a betta lassabban mozog mint a guppi, és könnyen befalják előle a kaját, ezért szoktam külön kaját szórni neki.


én kékes árnyalatú bettát vettem, nagyon jól néz ki. :)

2014. jún. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Betta minden hallal elvan békésen, kivéve a saját fajához tartozó másik hímmel. Bár nekem volt egyszerre két hím egy medencében, ha nagyritkán találkoztak, akkor volt egy kis csipkedés, komolyabb nem. Igaz 500 literes volt. :) Betták elvannak egy marék vízben is ha kell, de jobb a minél nagyobb medence.
2014. jún. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Azért Én nem jelenteném ki, hogy nem fogja bántani, vagy piszkálni őket.

Nekem 5 db foltos páncélosharcsa mellett van egy kék bettám.

Eleinte nem foglalkozott a harcsákkal, sőt volt olyan amikor köztük úszkált.Aztán 1-2 hét elteltével kinyílt a csipája és azóta ha olyan kedve van akkor megkergeti őket. Van amikor csak addig amíg útba van neki az egyik, de van, amikor utána úszik és folyamatosan kergeti.

Bántani viszont nem bántja őket, megáll a dolog a kergetésüknél. Szóval szerintem ezt nem lehet előre eldönteni. A betták valóban elég különbözőek, nem ugyanúgy viselkednek.

Az enyém pl. szeret az aljzaton vagy annak közelében úszkálni, holott előtte mindenhol azt olvastam hogy a víz felsőbb rétegeiben úszkál.

Szerintem csak kis idő elteltével fogod látni mi a helyzet..

2014. jún. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ha veszek, akkor az hím legyen?
2014. jún. 5. 17:17
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
A hímek szebbek, színesebbek, nagyobb úszókkal rendelkeznek, kisebbre nőnek.
2014. jún. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
én inkább néhány garnélát raknék, a guppy-k nem biztos hogy meg fogják hálálni ezt a fajta társítást :) ,
2014. júl. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2-es, ne vegyél rá garanciát, lehet ha eléri az ivarérettséget egyik napról a másikra megváltozik és akkor annyi a guppyknak...
2014. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%
Inkább vegyél nőstényt, abból lehet több is.
2014. júl. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!