Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 40 literes akváriumba milyen...

40 literes akváriumba milyen halakat/halkombinációkat lehet rakni?

Figyelt kérdés

2014. jún. 5. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt: [link]


Szűkíts, 30 liter vagy 40 liter


Vagy itt: [link]


Esetleg itt: [link]


8-10 db nano hal lehet.

2014. jún. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Van egy fontos dolog, ez a vízkeménység, akvarisztikába egy neptun keménység teszt pár száz ft, megméred a csapvized keménységét ha példa 18nk akkor a cserevízhez felesbe ioncserélt vizet kell tölteni.


Példa ő: [link] nála kb havi 4 darab 5 literes ioncserélt vizet jelent kb 1000ft


Nála: [link] nem kell lágyítani.

2014. jún. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

A víz keménysége 13-15Nk körül van. Szerintem csak hím guppikat fogok tartani, mivel nem szeretném, hogy elszaporodjanak, meg ezek "igénytelenebbek", mint a többi, na meg szépek :)

Belőlük hány darab mehetne?

Azt még nem tudom, hogy endler, vagy szivárvány guppi lesz-e, de úgy néztem, hogy méretben nincs túl nagy különbség.

2014. jún. 6. 06:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Hím guppi az jó választás, nem kell idegeskedni a szaporulat miatt, meg szebbek is mint a nőstények.


Azt, hogy endler, vagy szivárványos te tudod, endleből szerintem kettővel több lehet.


A létszámnál számít az üveg aránya, vannak magas akvák példa: [link] vannak laposabb akvák: [link]


A magasnál lehet növényekkel, kövekkel, fával fölfelé építkezni, oda inkább 6-8 darab, a laposabb úszótere nagyobb oda lehet 8-10.


Szűrésen nem érdemes spórolni, példa eheim pickup 45, 0,8 decis szűrőszivacs, Eheim pickup 60, 2 decis szűrőszivacs, 3 cm a magasságbeli különbség.


Ha összeraktad az akvát, 3-4 hét kell mire kialakulnak a baktériumok, 3-4 hétig járjon a szűrő folyamatosan, közbe alakíthatsz rajta, változtathatsz az elrendezésen, növényzeten, ha ott a halak akkor már nem jó birizgálni.

2014. jún. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!