Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalak szaporodása?

Aranyhalak szaporodása?

Figyelt kérdés
Ma kaptam a szüleimtől 3 aranyhalat, mind a 3 aranyhal más színű, fajtájú (fekete, gombafejű és egy arany-fekete foltos). Ma még 20l-es akváriumban alszanak, hétvégén viszont veszek egy 60l-es akváriuot teljes felszereltséggel. Tehát az lenne a kérdésem, hogy ha ezek különböző neműek (ez lehet h hülye kérdés, de szinte teljesen laikus vagyok) tehát, lehet közös utóduk? Úgy értem a kutyák is fajtákra vannak osztva , mégis lehet utóduk, az aranyhalaknál is így van?

2014. jún. 5. 22:07
 1/10 bamboochatheone ***** válasza:
60 literben nem fognak szaporodni. Hármójuknak már elég lenne 150 liter de még akkor sem biztos hogy szaporodnak. Az egy bonyolult és kétséges folyamat. 60 litereset ne vegyél mert nekik az kicsi.
2014. jún. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60 literes akváriumba jobb esetbe pár évi fogják húzni(10-20év helyett). Az ammónia mérgezést fognak kapni, nem nagyon lesz kedvük szaporodni. Szerintem még most vidd vissza őket. Bőven 100 ezer felett van egy aranyhalas akvárium. A 150 literes akvárium is kicsi nekik. Inkább 250+.
2014. jún. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
100 liter felett.. te jó isten, nem érdekel, akkor veszek akkorát, köszi a válaszokat!
2014. jún. 5. 23:48
 4/10 A kérdező kommentje:
*150
2014. jún. 5. 23:48
 5/10 A kérdező kommentje:
És ha csinálok nekik egy tavat, az jó lesz?
2014. jún. 5. 23:49
 6/10 Platypus ***** válasza:
Ha kerek testűek, akkor a tó nem megoldás, ezek rosszul úsznak és túl érzékenyek a vízminőségre. Szerintem akkor jársz a legjobban, ha elcseréled az aranyhalakat. Ha tetszenek a garnélák, akkor a 20 literes akvárium is használható, ha halat szeretnél, akkor a 60 literbe már sokféle fajból válogathatsz. Egy aranyhalaknak megfelelő akváriumnak elég komoly költségei vannak, amit a szüleid nem biztos hogy állnak.
2014. jún. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekünk anno aranyhalaink voltak a kertitóban, nem nagyon foglalkoztunk velük, a vizet tisztítottuk, cseréltük, meg etettük a halakat.

Fél év alatt 3 halból 30 lett.

2014. jún. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kész a tó, most már nem cserélem el őket!!!! :) Azt sajnálom igazából h az eladó nem világosított fel erről, pedig szerintem kötelessége lett volna. Nem a vevők a hibásak azért, mert azt hiszik h kis akváriumban is elfér egy aranyhal, mivel az összes filmben egy pici gömbakváriumban vannak az aranyhalak! :)
2014. jún. 8. 00:09
 9/10 Platypus ***** válasza:

Különböző fajták valók tóba és akváriumba. A taviaknak karcsú teste van és jól úsznak, az akváriumiak gömbök úszókkal.


Egy ilyen halnak nem sok jövője van egy tóban:

[link]


Egy ilyen meg nem is való akváriumba:

[link]

2014. jún. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az első képhez 2 tartozik egy piros fejú fehér, egy sárga-fekete és a 2. képhez egy sima fekete. Nem tudom, csak meglesznek. :)
2014. jún. 15. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!