Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor szül egy platti? Már...

Mikor szül egy platti? Már nagyon régóta megvan a hasa alján a fekete folt de még mindig nem szült. Miből veszem észre ha eljön az idő?

Figyelt kérdés
2010. jan. 1. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran figyelgesd , ha nem úszik olyan sokat és inkább egy sarokban vagy nyugisabb helyen lebeg vagy pihen akkor hamarosan jönni fognak a kicsik. Majd a szülés idejére vedd ki az anyát és tedd külön a nagy akváriumból mert nehogy a többi megegye kicsikiet. Aova az anyát rakod oda is tegyél növényt vagy vmit h a kicsit el tudjanak majd bújni mert az anya is megeszi őket.Ha a kicsk már 1cm ek akkor lehet pket berakni a nagyhalak közé

jó halazás és BUÉK !


Nala

2010. jan. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm úgy szokta hogy amikor már elég nagynak látja a hasát, akkor átteszi az anyát egy kicsit melegebb vízbe mint az akvárium vize. És ettől beindul a szülés. És nem árt ha lesben állsz és rögtön kikapkodod az anya mellől a kicsiket mert van amelyik megeszi.
2010. jan. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
azért vagyok tanácstalan mert már legalább 2 hónapja megvan a fekete foltja ennek a halacskának és már sokszor külön is tettem de nem szült.Ez egy XL platti narancssárga kissé áttetsző és hatalmas kb borsónyi a folt a hasa alján.
2010. jan. 2. 08:58
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha a hasa is nagyobb lesz, akkor számíthatsz a kishalak születésére.
2010. jan. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
feketefoltos dologról nem is hallottam, sztem az nem függ össze a vemhességével. Azt nézd mekkora a hasa
2010. jan. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Doruss ***** válasza:
De elég valószínű hogy a fekete folt a vemhesség jele mert minden terhes halnak van fekete folt vagy pötty a hasában. Elvileg pár nappal az ellés előtt még sötétebb lesz és nagyobb helyen terjed el de ez nem biztos ezt csak valahol olvastam
2010. jan. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van halam és szoktam szaporítani de soha nem láttam rajta fekete foltot
2010. jan. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát ennek van fekete foltja és a guppim amikor szült neki is volt.Aztán ahogy meglettek a kishalak elhalványult most viszont újra sötétedik így a guppim is ismét szülni fog.Azt olvastam hogy egy megtermékenyítésből többször is tud szülni mert elraktározza a hímivarsejteket és újra megtermékenyíti magát.Viszont a plattiról nem írnak sokat.Mennyi a vemhességi idő,mert egyszer 4-6 hetet olvastam egyszer meg 30 napot???????
2010. jan. 3. 18:30
 9/9 anonim válasza:
Szia! Az én plattim is épp kicsiket vár, és az igaz, hogy a hasuk alatt van egy barna folt, mikor terhes, de figyeld a hasát, hogy gömbölyödik-e, mert nekem a hím halnak is hasonló foltja volt és eleinte összekevertem őket, itt egy link a további információkhoz, remélem segít :-) : [link]
2016. ápr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!