Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 200 literes akváriumom...

Van egy 200 literes akváriumom. Szeretném minél élethűbben berendezni?!

Figyelt kérdés

Kinéztem ezt a hátteret:

[link]


Meg valami fát akarok bele tenni. Abból melyiket ajánljátok?

Esetleg valami sziklát/követ.

A lényeg hogy minél természetesebb legyen! Ti hogy csinálnátok?


2014. jún. 8. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:

először megnézném, hogy pl elég lesz e a szűrése, világítása.

utána eldönteném, hogy milyen halakat szeretnék bele

utána kezdeném el berendezni.

én házilag készítettem hátteret hungarocellből és nem adtam ki érte ennyi pénzt...

jó ez a háttér, bele valami igénytelen növényeket (anubias, valisneria, crypto félék) illetve még folyami kavics. fát rakhatsz bele nekem mangrove van benne. aztán a halak pedig...ízlések és pofonok, de a szűrésed legyen rendben (min 700l/h külső)

2014. jún. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy képről, amit a boltok feltesznek az oldalukra, abból semmit nem tudsz meg, maximum a kő, vagy a fa fajtáját. A formáját nem láthatod, az lutri, pedig a forma a döntő abban, hogy a kompozíciód milyen lesz.


Mindenképpen jobban jársz ha odamész és személyesen választod ki a neked tetszőt.


PL én vettem ilyen fekete kövekből valamelyiket, de képről fel sem ismerem. Lehet hogy a Seiryu kő volt az:

[link]

Egy kőhalomból csak egyetlen követ választottam ki, ami nekem tetszett.

A vadon díszállatban is vettem ugyanilyen fekete köveket. Ott is kiválasztottam pár szép formájút.

Az aqua depóban is láttam szép köveket, de ott másfajták voltak csak.


Egyszer jártam az aquariumplusban is személyesen, hát ott is volt sok szép berendezés, és nagyon sajnáltam, hogy nem vittem több pénzt, csak épp annyit, hogy az akváriumot és a szűrőt meg tudtam venni, amit kinéztem netről, pedig ott is tudtam volna válogatni a dekorációk közt, mert rengeteg féle volt.

2014. jún. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Élethűbben...

De milyen élethez legyen hű?

Ezerféle víz alatti világ létezik.


[link]

[link]

[link]

[link]

stb...

2014. jún. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ennél a háttérnél vedd figyelembe, hogy víz alatt mást mutat majd, pár hónap után pedig zöld lesz, szerencsésebb esetben sötét barna, fekete.


Be kell ragasztani az akváriumba, így csak roncsolással vehető ki, vagyis ha netán zöldül akkor kuka.


20000ft körül van 200 literes akvához, inkább vegyél ennyi pénzen akváriumba való keményfát, vagy egy kisebb co2 szett is majdnem belefér, palackot 7000 ft körül árulnak a veterán. 20000ft már a szűrésen ami a legfontosabb sokat javít.


Természetes hatáshoz válsz egy kedvenc halfajt, majd az eredeti élőhelyét + a biotope a keresőbe és nézegess képeket.


Példa amazonas biotóp, neonok : [link]


Itt sok halnév, növénynév van, 2013 verseny:

[link]


A yutube is segít, (halnév+ biotope szó/videók a keresőbe)

http://www.youtube.com/watch?v=rwMFSTI4_rg

2014. jún. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1 kimaradt, példa van egy kedvenc növény ami nálad szépen nől akkor csinálhatsz neki ugyanúgy biotóp akváriumot csak akkor a növényt illeszt be természetes környezetbe és azt próbáld rekonstruálni akváriumban, persze össze kell hangolni a halakkal világítással.


Nem egyszerű, olvasás, és türelem kell hozzá.

2014. jún. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!