Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppik és plattiknak a 29...

A guppik és plattiknak a 29 fok jó még? Szobámban 30 fok és az aksi hőmérséklete már 27 fokon van, de félek hogy feljebb megy. Meddig egészséges nekik a hőfok?

Figyelt kérdés
2014. jún. 10. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a problémám!! De nekem már 29 foknál tart.

Guppik, gurámi, lazacok vannak (3féle), szívóharcsával + páncélosharcsákkal.

Már kinyitottam az aksi tetejét teljesen, de nem megy lejjebb. Ráadásul ki is ugrálnak 10percenként... És naponta cserélek valamennyi vizet hidegre. A jégkoca szerintem nem érne semmit, meg nem is merem betenni, nehogy rácuppanjanak, és megfázzanak.


Egyébként némi hőfok-ingadozás még belefér, a természetben is ez van. De ha huzamosabb ideig nem változtatunk ezen, szerintem nem sok jót várhatunk. :(


Te hogy kezeled?

2014. jún. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én minden évben május környékén be üzemelem a pc ventilátorokat amikkel fújatom a vizet.

Némelyik akva vizét folyamatosan jeges vízen szivattyúzom át.

Erősítek a biológiai szűrésen, az esőztetőket nagyobb szögbe állítom, hogy jobban fodrozzák a vízfelszínt, nyáron 20-30%-al nagyobb keringést használok.


Nem kifejezetten a meleg végez a halakkal, a meleg vízben lecsökken az oxigén szint, vele együtt a baktérium tevékenység is, az alul szűrt, gyengén áramoltatott akváriumokba, szokott probléma lenni. A szerves hulladék gyorsabban bomlik a meleg vízben.


A lényeg, van két 30c.fokos akva, az egyikben el fognak pusztulni a halak, a másikban nem.

2014. jún. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!