Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hol lehet kapni fekete talajt...

Hol lehet kapni fekete talajt az akváriumba ami nem bazaltzuzalék?

Figyelt kérdés
Garnélás akváriumba keresem.
2010. jan. 3. 08:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Márványzúzalékot is vehetsz,meg van direkt nekik szánt fekete talaj is,gondolom olvastál erröl garnélás honlapon.Drágább mint a többi,szerintem csak rendelni lehet a legtöbb helyen.Amugy ha írnál egy várost,hogy hol keresed,lehet több választ kapsz,és nem olyanokat hogy Berlinben,vagy ilyesmiket...

[link]

Parancsolj,innen rendelhetsz is

2010. jan. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megint én.Erre azért figyelj,hogy áztatnod kell.A cikk:

"Az akváriumot fele csapvíz, fele RO vízzel töltöttem fel, és vártam a fejleményeket. Ez a talaj a feltöltés után néhány hétig jelentősen megváltoztatja a vízparamétereket: az ammónia szint az egekbe szökik, és gyakran számolnak be nagyon drasztikus PH eséstől. Ezt mielőbb megszüntetendő, elég gyakran cseréltem vizet a feltöltés után: eleinte két naponta kb 40% -ot, ezt négyszer ismételtem meg, majd három naponta, szintén négyszer vagy ötször, aztán pedig heti kétszer. Az egész procedúra 4 hétig tartott, 4 hét után döntöttem úgy, hogy be merek tenni pár garnélát az akváriumba. A garnéláknak 2 hét elteltével sem volt semmi látható baja, tehát jöhet a főpróba! Bevallom kicsit izgultam, mert úgy terveztem, hogy a black tiger garnéláim lesznek az első állandó lakók az ADA talajon. Azt hiszem nyugodtan kijelenthetem, hogy minden rendben van, kb 10-15 kis fekete szépség növekedik az akváriumban, és ismét van 2 petés nőstény. Bátran mondhatom, hogy a talaj teljesen jól bevált!"

2010. jan. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha erre gondolsz, akkor pl.:

[link]


Nem mértem ph-t, de garnélákat is tartok ilyen alzaton. (Elvben ph semleges.)

2010. jan. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálam ugy habzott tőle a víz minmt állat. és sokkal drágább mint a természetes talaj...Amugy ez festett talaj,remélem tudod. Még a víznek is olyan szagavolt.
2010. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én folyami kavicsokat használok, olcsó, és az is jól beválik
2010. jan. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért kell átmosni, hogy ne habozzon. Festett, de nem engedi színét.
2010. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!